Bir orijinal iPhone daha açık artırmada uçuk fiyata satıldı

17.05.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Bir orijinal iPhone daha açık artırmada uçuk fiyata satıldı

Bir orijinal iPhone modeli yurt dışında tertip edilen sarih artırma kapsamında gerçekten uçuk bir maliyet yaftasıyla yeni sahibine geçti.

Geçtiğimiz aylarda uslu telefon dünyasında yeni bir yarıyıl başlatan ilk iPhone modellerinden birisi, tertip edilen sarih artırma kapsamında bütün 35 bin dolara satılmıştı. Orijinalde 2007 senesinde satışa çıkan telefon, koleksiyoncuların alakasını oldukça sürüklüyor ve bugün bu mevzuda bir haber daha gündemde yer alıyor. Jelatini bile açılmamış bir iPhone daha yurt dışında sarih artırmaya açıldı ve bu sefer bütün 39 bin dolara satıldı. 

Bu paketini hemen yukarıyada görebileceğiniz telefonu bütün 39 bin dolar vererek satın alan şahsın kim olduğu açıklanmıyor. Telefonu alan bu şahsın 8 GB depolama alanına sahip aygıtı yevmiye olarak kullanma gibi bir emeli bulunmuyor. Bu stil özel aygıtlar birer geleceğe müteveccih yatırım taşıtı gibi görülüyor.

Klasikte 2.500 dolardan sarih artırmaya açılan ve iki gün boyunca maksimum 10 bin dolarlık öneri alan telefon, toplam 28 farklı öneri sonrasında spesifik olarak 39 bin 339 dolar seviyesinde kadar erişti ve bu sayıya satıldı.

Bunu daha evvel de aktarmıştık. Herkes bir elektronik ürün için istediğini düşünmekte tamamen özgür ancak asıllar sarih biçimde ortada. Apple, efsane lideri Steve Jobs ve geleceği gören çalışma dostları ilk iPhone ile telefon pazarını tamamen değiştirdi. iPhone, tüm teknoloji dünyası ve telefon sektörü için sağlam bir temel oldu.

iPhone hiçbir zaman müthiş olmadı ancak her zaman en kilit bir misal oldu. Değişik telefon üreticilerinin en büyük emeli hemen her zaman iPhone ’ları tutmak ve geçmek oldu. Bunu zaman içerisinde başaran oldu, başaramayan oldu.

Şaşırtan iPhone satışı yanında bu da alakanızı çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan olağanüstü televizyon: C Seed N1

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.