Netflix, The Crown 5. sezon için resmi fragmanı paylaştı

13.05.2023
6
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Netflix, The Crown 5. sezon için resmi fragmanı paylaştı

Netflix, The Crown 5. sezon için resmi tarihi ve resimleri paylaşması sonrasında resmi fragmanı da karşımıza çıkardı.

Netflix tarafından yapılan bültene göre The Crown 5. sezon 9 Kasım tarihinde ekranlara gelecek. “Tarihî reellere katlanan bu dizi, hem Kraliçe 2. Elizabeth ’in hikayesini hem de saltanatını biçimlendiren politik ve şahsi vakaları ekranlara taşıyor.” özetine sahip olan yeni dizi, Kraliçe 2. Elizabeth kısa zaman evvel yaşamını kaybettiği için daha evvel hiç olmadığı kadar popüler olacak. Peki yeni sezonda nasıl bir atmosfer bizleri bilave ediyor? Bunun cevabını yukarıyada izleyebileceğiniz ilk resmi fragman veriyor.

Yeni sezon hakkında Netflix Türkiye ayrıntılı olarak şunları aktarıyor: “Tarihi vakalara katlanan The Crown, Kraliçe II. Elizabeth ’in hikâyesini ve onun saltanatını şekillendiren politik ve şahsi vakaları ekranlara taşıyor. Dizinin bu sezonunda yeni bir yarıyıla girilirken; 90 ’lar Britanyası ’nda rolleri millet tarafından sarih bir biçimde denetlenmeye başlanan Krallık Ailesi, muhtemelen o güne kadarki en zorlu zamanlarını geçirecektir.

Tahta çıkışının 40. yıldönümüne yanaşan Kraliçe II. Elizabeth Imelda Staunton, dokuz başbakan, büyük kitlelere erişen televizyonun buluşu ve Britanya İmparatorluğu ’nun gerileme yarıyılına şahit olduğu saltanatı üzerine düşünür. Ancak yeni zorluklar ufukta görünmektedir.

Sovyetler Birliği ’nin çöküşü ve Hong Kong ’da hakimliğin devri, beynelmilel kumpasta sarsıntılı bir metamorfozu işaret etmektedir. Bu başkalaşım, zorlukları ve fırsatları   beraberinde getirir. Bu arada Saray ’ı da zahmetli günler beklemektedir.

Prens Charles Dominic West, annesine Diana ’dan Elizabeth Debicki boşanmasına izin vermesi için baskı yapar. Bu vaziyet, monarşi için anayasal bir kriz ortaya çıkarır. Evli çiftin giderek daha fazla ayrı ayrı yaşamlar sürdüğünün görülmesiyle dedikodular gitgide dağılır. Medyanın bu mevzuya gösterdiği yoğun alaka, Diana ’nın kendi yaşamının hakimiyetini eline almaya karar vermesine neden olur. Diana, aile protokolünü çiğneyerek ulusun Prens Charles ’a gösterdiği dayanağı zayıflatan ve Windsor Sarayı ’ndaki çatlakları sarihe çıkaran bir kitap yayımlar.

Mohamed Al Fayed ’in Salim Daw ortaya çıkmasıyla gerilim daha da yükselecektir. Azami seviyede kabul görmeyi arzulayan Mohamed Al Fayed, kendisine ve oğlu Dodi ’ye krallık masasında bir yer kazanmak için kendi çabalarıyla edindiği mirasını ve eforunu kullanır.

Peter Morgan ’ın kaleme aldığı The Crown ’un 5. sezonunun başrollerinde Imelda Staunton Kraliçe II. Elizabeth, Jonathan Pryce Edinburgh Dükü, Lesley Manville Prenses Margaret, Dominic West Prens Charles, Elizabeth Debicki Prenses Diana ve Olivia Williams Camilla Parker Bowles yer alıyor. Jonny Lee Miller John Major, Claudia Harrison Prenses Anne, Marcia Warren Kraliçe Anne, James Murray Prens Andrew ve Sam Woolf Prens Edward, Prasanna Puwanarajah Martin Bashir, Salim Daw Mohamed Al Fayed ve Khalid Abdalla Dodi Fayed oyuncu kadrosunda bu adlara eşlik ediyor. Ayrıca dizinin bu sezonunda Timothée Sambor çocuk Prens William ve Senan West genç Prens William, Teddy Hawley çocuk Prens Harry ve Will Powell genç Prens Harry da izleyici karşısına çıkıyor.”

Netflix imzalı The Crown 5. sezon fragmanı ve ayrıntıları bu da alakanızı çekebilir: Huawei ’nin dikey katlanabilir telefonu P50 Pocket

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.