iOS 16.2 ile “hep sarih ekran” için yeni alternatifler geliyor

15.12.2022
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
iOS 16.2 ile “hep sarih ekran” için yeni alternatifler geliyor

Apple, kullanıma sunduğu iOS 16 işletim sistemi üzerinde çalışmalarına devam ediyor. iOS 16.1 sonrasında iOS 16.2 gelecek.

Tüm ayrıntılarına burada değindiğimiz iOS 16 işletim sistemi için şu an iOS 16.2 beta testleri sürüyor. iOS 16.1 ’in üstüne çok çabuk gelen ve geliştiricilerin denemesi için aktif edilen 16.2, devasa yenilikler getirmiyor ancak iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max sahiplerini sevindirecek ayarlar taşıyor. Yeni versiyon sayesine kişiler “hep sarih ekran / her zaman sarih ekran” altyapısını özelleştirebilecek. iOS 16.2, bu bağlamda kişilerin hep sarih ekrandaki duvar kağıdını ve bildirimleri kapatmasına imkân tanıyacak. Bu sayede ekran tamamen siyah hale getirilebilecek, yalnızca saat, tarih ve seçilen taşıt ekipleri gösterilecek. Bu yapıldığı zaman iPhone 14 Pro ’ların hep sarih ekranı Android tarafındaki misallere daha benzer hale gelecek, çoğu kişi özellikle duvar kağıdının kaldırılabilecek olmasına sevinecek.

Looks nice, but I ’ll stick with the fun and colorful option. https://t.co/dSmgX9P9C9 pic.twitter.com/SRIXMpzub8

— Chance Miller @ChanceHMiller November 15, 2022

∗Yeni versiyon ile hep sarih ekran yukarıdaki hale getirilebilecek.

iOS / iPadOS 16.2 ve macOS Ventura 13.1 Beta ’ları ile WWDC kapsamında duyurulan Freeform uygulaması da karşımıza çıkıyor. Sonunda kullanıma çıkacak Apple imzalı uygulama için şu açıklama geçiliyor: “Elastik bir tuval sunan yeni ve güçlü Freeform iş birliği uygulaması, kullanıcıların kumpas ve sayfa boyutu hakkında endişe dinlemesine gerek kalmadan tek bir yerden paylaşım yapmasını, ortak çalışmasını ve değişiklikleri görmesini sağlıyor.

Üstelik kullanıcılar, Apple Pencil desteğinden de tamamen yararlanabiliyor. Kullanıcılar içerik ekleyip değişiklik yaparken diğer kişilerin yaptığı katkıları da görebiliyor ve bu şekilde reel zamanlı bir iş birliği alanından yararlanabiliyor.”

Yeni versiyon ile hem iOS hem de iPad özelinde “Home” uygulamasını yenileyen, Matter entegrasyonu özelinde geliştiren ve daha performanslı hale getiren Apple, 16.2 beta ile yurt dışında aktif edilen Live Activities sisteminin aktüelleme sıkılığının artırılmasına imkân tanıyor.

iOS 16.2 betasına kişilerin Acil SOS sisteminin gereksiz yere açıldığı vaziyetleri bildirmesi için verimli bir bvefat ilave eden Apple, iPadOS 16.2 işletim sistemiyle ise Stage Manager ’ı iPad ’lere bağlanacak harici monitörlere genişletiyor.

iOS 16.2 güncellemesi yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.