Elektrikli motosiklet Super73 C1X videoda brey gösterdi

30.11.2022
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Elektrikli motosiklet Super73 C1X videoda brey gösterdi

Geçtiğimiz sene konsept olarak görücüye çıkarılan elektrikli motosiklet Super73 C1X için çalışmalar faal olarak sürüyor.

Super73 daha çok elektrikli bisiklet modelleriyle öne çıkan bir şirket oldu. Ancak işletme motosiklet tarafında da öne çıkmak istiyor ve bunun için C1X ismi verilen bir konsept üzerinde çalışıyor. İlk gösterildiği zaman çok ses getiren elektrikli motosiklet C1X, neo-retro çizgide çağdaş görünüyor ve asla dönüştürülemeyecek kadar uçuk bir gövde taşımıyor. Hatta şirket yukarıyadaki videoda da görebileceğiniz prototip sürümde de bu tasarımı kullanmaya devam ediyor. Bu prototip sürüm ile hakikat yol testleri yapılıyor.

Kendisine baktırmayı bilen C1X, teknik açıdan hali hazırda bütün olarak ayrıntılandırılmış değil. Verilen sınırlı sayıdaki bilgiye göre motosiklet ile şu an maksimum 120 kilometre/s sürat ve 160 kilometre erim kastediliyor. Aktüel teknolojiler ışığında bu bedeller ulaşılabilir seviyede yer alıyor. Eriştiği maksimum sürat çoğu birey için yeterli gelmeyecek, bazılarını ise memnun edecek motosiklet, şirkete göre ticari haliyle 136 kilogram altında bir ağırlığa sahip olacak.

Büyük bir batarya koliyi üzerine kurulacağı gövdesi üzerinden sarih olarak belli olan Super73 imzalı elektrikli motosiklet C1X, birçok rakibi gibi süratli şarj sistemine de sahip olacak. Bu sistem uygun koşullar altında bataryayı yüzde 80 doluluğa 1 saatin altında taşıyabilecek.

Super73 C1X, şayet tasarılarda bir farklılık ya da aksama olmazsa ancak 2023 ’nam sonunda seri imale alınacak. Başka Bir Deyişle model şu an için oldukça uzakta bulunuyor. Modelin en ehemmiyetli ayrıntıyı olan maliyeti hakkında ise maalesef balaka verilmiyor. Ancak motosikletin ucuz olması çok olası görünmüyor.

Super73 imzalı elektrikli motosiklet yanında C1X bu da alakanızı çekebilir: Samsung imzalı eksantrik projektör Freestyle

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.