Bir sonraki iPhone SE modeli için ekran detayları verildi

15.06.2023
3
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Bir sonraki iPhone SE modeli için ekran detayları verildi

Mevcut iPhone SE modeli hali hazırda oldukça daha önceki bir iPhone tasarımını taşıyor. İşte bu gidişat bir sonraki versiyon ile değişebilir ve çentik gelebilir.

Şu an Türkiye ’de 16.999 TL İlk çıktığından maliyet 10.999 TL seviyesinde yer alıyordu, daha sonra 13.499 TL olmuştu başlangıç maliyeti bulunan iPhone SE, Apple ’ın sattığı aktüel en ucuz iPhone konumunda yer alıyor ancak yukarıyada da dediğimiz gibi çok daha önceki görünüyor. Uzun zamandır gündemde olan iddialara göreyse bu gidişat bir sonraki SE ile değişecek, yeni nesil model dolaysız olarak iPhone XR gövdesi üzerine kurulacak.

iPhone SE 4 olarak geçen bir sonraki modeli ekran teknolojileri mevzusunda en sağlam kaynaklardan Ross Young ’un yeni paylaşımına göreyse yüzde 99 olasılıkla 6,1 inç LCD ekran üzerine kurulacak. Büyük ihtimalle 120 Hz değil 60 Hz yenileme sürati sunacak bu ekranda, bir ekran çentiği olacak. Bu çentikte Face ID ’ye eforunu veren TrueDepth kamera sistemi olacak. Apple, söylendiği kadarıyla 2023 senesinde gelecek iPhone 15 ’lerin hepsinde ise Dynamic Island kullanacak.

2023 ya da daha asılcı olarak 2024 senesinin hemen başında gelmesi muhtemel olan telefon, çıktığı zaman eforunu A16 Bionic harekâtçıdan alabilir ve artta geniş açı + ultra geniş açı temelli çiftli kamera sistemi taşıyabilir. Bu model çıktığı zaman yeniden Apple ’ın kendi satış kanalında sattığı en ucuz aktüel iPhone modeli olacaktır.

Yeni iPhone SE ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.