Google imzalı ilk katlanabilir telefon Pixel Fold yine gündemde

15.06.2023
22
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Google imzalı ilk katlanabilir telefon Pixel Fold yine gündemde

Daha önce tarih oldu denilen Google imzalı ilk katlanabilir telefon modeli yolda ve yeni seneyin başında karşımıza çıkarılabilir.

Google imzalı ilk katlanabilir telefon modeli uzun zamandır gündemde. Geçtiğimiz sene içerisinde model 2021 ’de çıkmayacak, 2022 ’ye kaldı balakası gündeme gelmişti. Daha sonra ise merak edilen telefon 2022 ’de çıkmayacak, 2023 ’e kaldı balakası ses getirmişti. Ekran teknolojileri konusunda en sağlam kaynaklardan Ross Young ’a göreyse telefon resmi olarak 2023 ’ün ilk çeyreğinde tanıtılacak. Pixel 7 etkinliğinde uzun vadeli bir duyurusunun yapılması beklenen ancak bu olmayan telefon, fotoğrafan geliyor ancak bu biraz uzun sürüyor.

Bundan önce büyük aygıtlara özel Android versiyonu Android 12L Beta 2 kayıtlarında görülen katlanabilir telefon, bazı sızıntılara göre 1.399 dolarlık bir maliyet yaftasıyla pazara çıkarılabilir. Resmi olarak Google Pixel Fold ya da Google Pixel Notepad adıyla satışa sunulma ihtimali de olan telefon, bazı iddialara göre OPPO Find N gibi tek elle kullanıma yönelik olarak geniş ve küçük tasarlanmış bir seçenek konumunda.

Katlanabilir telefonların rakamı kesintisiz olarak çoğalıyor. Şu an pazarda Samsung, OPPO, Xiaomi, Motorola, Huawei ve Vivo gibi şirketlerin çok rakamda katlanabilir telefonu bulunuyor. Bu alanın lideri Samsung olurken, çoğu şahıs katlanabilir telefonlara çok fazla ilgi duymuyor. Şirketler ise telefon pazarının geleceğini burada görüyor.

Bu arada gelecek için değişik form etkenleri de deneniyor. Pazara 2023 ya da 2024 seneyinda yana doğru genişleyebilen telefonların da dahil edilmesi bekleniyor. Bu konuda çalışan birden fazla ad bulunuyor.

Google imzalı ilk katlanabilir telefon yanında bu da alakanizi çekebilir: Motorola ’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.