Twitter, uzun paylaşım altyapısını basitleştirecek

23.11.2022
0
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Twitter, uzun paylaşım altyapısını basitleştirecek

Twitter platformunu 44 milyar dolara satın alan Elon Musk, platformda yetersiz gördüğü yanları kuvvetlendirmek için adımlar atıyor.

Twitter, başından beri kişilik limitine sahip bir platform. Kişilik limitini başta 140 olarak uygulayan ve daha sonra 280 seviyesine kadar çıkan işletme, Elon Musk sonrasında daha uzun paylaşımlar için bir adım atıyor. Ortaya çıktığı kadarıyla yakında 280 şahsiyetin üstündeki metinler otomatik olarak bcan verilecek ve alt alta sıralanan bir toplu akış halinde paylaşılacak. Elon Musk ’ın bizzat doğruladığı bu özellik, şu an manuel olarak yapılması gereken bcan verme operasyonunu otomatik hale getirecek, bu da birçok şahsın daha çok güzeline gidecek. Musk bu sayede platformu daha etkin kullanılır bir yerine hale getirmek ve uzun paylaşımlar için ekran görüntüsü kullanılmasını bitirmek istiyor.

Dün de dolaysız iletiler ile ilgili bir yenilik gündeme gelmişti. Elon Musk, Twitter ’ı satın almadan evvel “Twitter DM ’leri Signal gibi uçtan uca şifrelenmeli. Böylece kimse iletilerinizi gözetleyemez veya hack ’leyemez” açıklamasını yapan Musk, Twitter ’ı satın aldıktan sonra bunu asla dönüştüreceklerini duyurdu.

Twitter ’ın seneler evvel sınadığı ancak acayip biçimde devreye almadığı dolaysız iletiler için uçtan uca şifreleme sistemi, şu an etkin olarak geliştirme evresinde yer alıyor. Bu sistem dolaysız ileti güvenliği özelinde herkes için harika görünüyor.

Twitter ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.