Call of Duty: Modern Warfare 2 disklerinde sadece 72 MB veri çıktı

24.02.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Call of Duty: Modern Warfare 2 disklerinde sadece 72 MB veri çıktı

Call of Duty: Çağdaş Warfare efsanesinin yenisi Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 için garip bir ayrıntı gündeme geldi.

Call of Duty: Çağdaş Warfare, aksiyon / savaş oyunları dünyasının en ehemmiyetli imalleri arasında yer alıyor. Savaş oyunu denildiği zaman birçok bireyin usuna gelen ilk seçenek olan oyunun yenisi Call of Duty: Çağdaş Warfare 2, elbette dijital yanında istenirse kolili olarak da satın alınabiliyor. Ancak ortaya çıktığı kadarıyla bunun pek de bir anlamı yok. Zira oyunun diskinde sadece 72 MB kadar bilgi yer alıyor.

Kişilerin kolili olarak satın aldıkları oyunu oynamak için 100 GB ’ı aşan seviyede indirme yapması gerekiyor. Söylendiği kadarıyla yeni reyin PS5 konsollarda bütün 150 GB kadar yer kaplıyor. Bu arada bunun ilk kere olmadığı, daha evvel bazı başka oyunlar için de buna benzer adımlar atıldığı aktarılıyor.

Reyin için Steam ’de paylaşılan açıklama ise şöyle: “Call of Duty: Çağdaş Warfare II ile geri dönen efsanevi Misyon Timi 141 Cerrahlarıyla kendimizi eşi benzeri görülmemiş küresel çatışmaların ortasında buluyoruz. Minik çaplı ancak yüksek riskli sızma operasyonlarından son derece saklı vazifelere kadar birçok operasyonda dostlarınla birlikte kendini savaşın içinde hisset.

Yepyeni silah tutuş mekanikleri, gelişmiş Suni Zihin, yeni Silah Atölyesi ve öteki sistematik ve grafiksel bir dizi yenilikleri kapsayan çağdaş reyin mimarisiyle Infinity Ward, serinin hayranları için çıtayı arşa yükseltiyor! Çağdaş Warfare II ’de dünyanın değişik yerlerinde ilerleyecek Tek Oyunculu Senaryo, savaşı iliklerine kadar hissetmeni sağlayacak Çok Oyunculu Mod ve hikâye tabanlı eşli Spec Ops tecrübeyi seni bilave ediyor.”

Oyunu bundan evvel gündeme getiren ise Steam ön sipariş maliyeti olmuştu. Oyunun başta 700 TL görünen “basmakalıp” sürümü, Türkiye ’de bütün 1.099,00 TL maliyet yaftasıyla ön siparişe açılmıştı. Bu gerçekten nefes kesen maliyetin arkasında elbette yüksek kur yer alıyor. Üretim “28 Ekim” tarihinde PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X / S ve PC özelinde herkes için çıkışını yapıyor.

Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 yanında bu da alakanızı çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.