Mark Zuckerberg, çıkmamış VR / AR başlık üstünden Apple ’ı eleştirdi

08.03.2023
3
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Mark Zuckerberg, çıkmamış VR / AR başlık üstünden Apple ’ı eleştirdi

Mark Zuckerberg, 1.500 dolarlık Quest Pro sanal gerçeklik başlığını tanıttığı gün çıkmamış başlık üstünden Apple ’ı tenkit etti.

Meta ’nın CEO ’su Mark Zuckerberg, işletme içerisinde yaptığı bir buluşma kapsamında “Meta, metaverse özelinde Apple ile çok derin ve felsefi bir rekabet içerisinde” demişti. Meta alanda Apple ’ın kendilerine rakip olacağını düşünüyor ve bunu Zuckerberg artık sarih de açıklıyor. The Verge ile bir mülakat yapan ünlü ad, bu mülakat kapsamında daha henüz çıkmayan başlık üstünden Apple ’a yollama yaptı. Zuckerberg, Apple ’ın kendi VR / AR platformunu kapalı bir yapıda kuracağını, Meta ’nın ise sarih yapıyı seçim ettiğini belirtti.

Mark Zuckerberg, VR / AR platformlarının ve genel olarak metaverse geleceğinin sarih yapıda olmasını istiyor. Teknoloji devi Apple ise senelerdir kapalı yapıyı seçim eden bir şirket ve bunun zaferini yaşıyor. Evet, kapalı yapı Apple ’a bir negatiflik getirmiyor Şirket devamlı gelişiyor ve bunun Zuckerberg ’in açıklamaları ile değişmesi de beklenmiyor. Apple ’ın ilk sanal ile artırılmış reellik yapılarını bir araya getirecek karma reellik başlığı, Apple ekosisteminin bir parçası ya da başka bir deyişle uzantısı olacak.

Meta Quest Pro sanal gerçeklik başlığı ve aşırısı duyuruldu

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.