Tasarımıyla şaşırtan elektrikli motosiklet: “Bandit9 Nano”

24.02.2023
35
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Tasarımıyla şaşırtan elektrikli motosiklet: “Bandit9 Nano”

Günümüzde birçok değişik elektrikli motosiklet modeli bulunuyor. Bunlar arasında fark yaratmak hiç ama hiç kolay değil.

Ancak zaman zaman fark yaratabilen isimler oluyor. Bunlardan birisi de Vietnam merkezli işletme Bandit9 ve hazırladığı motosiklet “Nano” oldu. Herkes beğenmeyebilir ancak tasarlanan model iyi ya da makûs kendisine baktırmayı biliyor. Fütüristik bir bilim kurgu filmi için tasarlanmış gibi görünen motosiklet, tasarımının işaret ettiğinden değişik olarak balakasayar civarında ya da konsept aşamasında kalmayacak. Bu model gerçekten yollara çıkarılacak.

Parlak bir paslanmaz çelik 904L gövde üzerine kurulan ve gidonuna şık bir balaka ekranı entegre edilen Bandit9 Nano, teknik olarak verilen balakalara göre 4.2-kWh kapasitesinde çıkarılabilir bir batarya kutuyu üzerine kuruluyor. Bu bataryanın dört saat içerisinde doldurulabileceği aktarılırken, model eforunu arkaya yerleştirilen 4-kW elektrik motorundan alıyor. 

Söylendiği kadarıyla elektrikli motosiklet için iki değişik versiyon olacak. Nano versiyonu 45 kilometre/s sürate çıkabilecek ve kullanıma bağlı olarak 96 kilometre kadar erim getirecek. Nano+ versiyon ise 70 kilometre/s sürate çıkabilecek ve yeniden 96 kilometre kadar erim getirecek.

Yapılan açıklamaya göre toplam 120 kilogram ağırlığı bulunan motosiklet 4.500 dolar başlangıç maliyeti Nano+ 5 bin dolar ile yollara çıkarılacak. Ancak bunun ne zaman olacağı henüz açıklanmıyor. Ön siparişe açılan böyle bir modele ne kadar arz olacağını ise zaman gösterecek.

İlginizi çekebilir: Triumph TE-1 elektrikli motosiklet modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.