WhatsApp için yararlı yeni özellikler kullanıma sunuldu

26.12.2022
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
WhatsApp için yararlı yeni özellikler kullanıma sunuldu

WhatsApp bugün yeni bazı özellikler kullanıma sundu. Firma platformu geliştirmeye sürat kesmeden devam ediyor.

Bugün mobil uygulamalarında aktüellemeye giden WhatsApp, şu yeniliklerin getirildiğini duyurdu:

-Yeni profil halkaları sayesinde, kimlerin gidişat aktüellemesi oluşturduğunu şimdi doğrudan sohbet listesinden görebiliyorsunuz.
-Gidişat özelliği üzerinden paylaşılan bağlantıların ön izlemelerini görebiliyorsunuz.

Uzun zamandır beta testleri yapılan bu özellikler, WhatsApp ’ın çok kullanılmayan gidişat aktüellemesi altyapısını yine öne çıkarmak odağında yararlı görünüyor ve bazı kullanıcıları memnun edecek izlenimi oluşturuyor. WhatsApp için geçtiğimiz hafta da hoş özellikler gelmişti. Ayrıntılarına dolaysız olarak burada yer verdiğimiz Topluluklar altyapısı ile beraber gelen özellikler için firma şunları aktarmıştı:

“Bugün kullanıcıların merakla bilave ettiğini düşündüğümüz üç özelliği daha yayınlıyoruz; sohbet içi anketler oluşturma, 32 bireyle görüntülü arama ve 1024 ’e kadar kullanıcıya ev sahipliği yapabilen gruplar.” İşletme grup boyutunu 5 Mayıs 2022 tarihinde 512 şahsa çıkarmıştı. Bu bağlamda katılımcı rakamı ikiye katlayan WhatsApp, bu çoğalış ile özellikle Telegram tarafıyla daha iyi çaba etmek istiyor. Telegram ’da çok rakamda devasa grup bulunuyor ve bunlar etkin olarak kullanılıyor.

Daha evvel maksimum 8 şahsa kadar izin verilen görüntülü arama sürecini 32 ’ye yükseltiyor olmasıyla da sevindiren işletme, sohbet için anket özelliğiyle de grup idaresini basitleştiriyor. Bu özellik sayede belirli mevzularda ortak karara varmak, belirli şeyleri seçmek daha öncekine oranla çok daha efektif bir hale geliyor.

Bu yeni sistem ile şahıslar seçimlerini gruba ileti olarak atmak yerine hazırlanan anket üzerinden gösterebiliyor. Burada şunu belirtmek gerekiyor, hazırlanan anketler anonim olarak çalışmıyor. Başka Bir Deyişle kimin hangi alternatife rey verdiği net olarak gösteriliyor. Neticeyi ya da reyleri görüntüleme ise dolaysız olarak anket penceresi üzerinden yapılıyor. Bu sistemde firma saydam olmayı seçim ediyor.

WhatsApp için başka özellikler de yolda bulunuyor. Onların en son çıkanları ise dolaysız olarak burada yer alıyor.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.