Apple ’ın en büyük tedarikçisi Foxconn, iki elektrikli taşıt tanıttı

26.11.2022
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Apple ’ın en büyük tedarikçisi Foxconn, iki elektrikli taşıt tanıttı

Apple ’ın en büyük tedarikçisi olan ve iPhone yapımını üstlenen Foxconn, bugün daha evvel de balakası gelen iki elektrikli taşıt tanıttı.

Foxconn imzalı vasıtalardan ilki geçtiğimiz hafta da gündeme gelmişti. Bu vasıtayı tasarımında Togg ’un de tasarımını üstlenen İtalya merkezli Pininfarina yer alıyor. Foxconn ve Yulon Motor tarafından kurulan Foxtron markası için planlanan vasıtalardan birisi olan Model B, bizce gayet çağdaş ve şık görünüyor. Tanıtım videosunu yukarıyada izleyebileceğiniz konsept, küçük bir SUV formunda ve fütüristik aydınlatma sistemleriyle geleceğe yollama yapıyor. Bu dijital bir logonun kullanıldığı taşıtta aydınlatma mevzusunda esrarengiz bir ayrıntı da bulunuyor. Modelin artta küçük bilgilendirme oturumları yer alıyor.

Bu arka stop altına yerleştirilen oturumlar üzerinde taşıt ile etraftaki yayalar arasında bir bağlantı kurulması kastediliyor. Gelişmiş bir otomatik kaptan altyapısına sahip olacağı düşülen Pininfarina imzalı taşıt, bu gösterge oturumları ile yayalara görsel olarak “şu an duruyorum güvenle geçebilirsin” stilinde ehemmiyetli balakalar verebilir.

Pininfarina Model B

Deneme

Tamamen elektrikli bir alternatif olan Model B, verilen hudutlu rakamdaki bilgiye göre 450 kilometre kadar bir erim getiriyor. Tanıtılan öbür taşıt ise Model V adlı bir elektrikli pick-up modeli oldu. Bizce Model B kadar hoş durmayan taşıt, 1 ton yük kaldırabiliyor ve 3 ton sürükleme kapasitesine sahip. 5 şahsiyet yolcu kapasitesi olan model için henüz başka bir teknik ayrıntı verilmiyor.

ABD ve Tayvan merkezli olarak üretileceği aktarılan elektrikli taşıtların hangi pazarlara sunulacağı ya da kaça satılacağı mevzusunda henüz verilmiş bir ayrıntı bulunmuyor. Bu modellerin Türkiye pazarına uğraması pek mümkün görünmüyor. Ancak bu kesin değil. Son dönemde Türkiye ’de çok rakamda Çin markasının vasıtayı elde edilebiliyor.

Foxconn imzalı vasıtalar yanında bu da alakanızı çekebilir: Bütün 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.