AC Schnitzer üretti: “BMW i4 M50 elektrikli polis vasıtayı”

06.12.2022
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
AC Schnitzer üretti: “BMW i4 M50 elektrikli polis vasıtayı”

Zaman zaman ses getiren otomobil projelerine imzasını atan AC Schnitzer, bu sefer bir “BMW i4 M50 elektrikli polis vasıtayı” üretti.

Almanya merkezli en büyük otomobil üreticilerinden olan ve ürettiği çok rakamda elektrikli otomobil modelini Türkiye ’de de resmi olarak satan BMW, Almanya ’da ve bazı öbür ülkelerde güvenlik eforlarının da seçim ettiği işletmeler arasında yer alıyor. Özellikle Almanya ’da çok rakamda BMW imzalı otomobil modeli polis vasıtayı olarak kullanılıyor. Bu alanda elbette tamamen elektrikli BMW ’ler de olacak ve bu mevzuda en son gösterimi AC Schnitzer yaptı. Otomobil modifikasyonu mevzusunda ünlü işletme, polis vasıtayı olarak hazırlanan bir BMW i4 M50 ile ses getirdi.

Yapılan açıklamaya göre AC Schnitzer bu vasıta için Hankook ile Almanya Federal Eriştirme ve Dijital Altyapı Bakanlığı ile birlikte çalıştı. Polis taşıtlarında gereksinim dinlenen tüm ekipmana sahip olan ve ekstra modifiyeler de taşıyan bu elektrikli güvenlik vasıtayı, acayip olarak “Tune It! Safe!” kampanyasının bir parçası olarak doğmuş vaziyette. Bu kampanya ile bir bireyin taşıtını şahsileştirmek için “yasadışı” modifikasyonlara gereksinim dinlemediği gösterilmeye çalışılıyor. Burada legal modifikasyonların ve parça yükseltmelerinin de ciddi bir tesir yaratabileceği vurgulanıyor.

BMW bundan evvel elektrikli otomobil modelleri özelinde alınan bir tescil ile gündeme gelmişti. İşletme bozuk yollar üzerinde sürüşte elektrik üretecek bir süspansiyon sistemini tescilini aldı. Biliyorsunuz hiçbir ülkenin yolları tamamen muhteşem değil. Bu açıdan süreçte gerçekten ciddi bir potansiyel bulunuyor, yol bozuklukları sebebiyle sürüş sırasında oluşan yukarıya-alt süspansiyon hareketinden ciddi seviyede elektrik üretilebileceği düşünülüyor. O mevzudaki tüm ayrıntılar burada yer alıyor.

∗Hazırlanan vasıta için paylaşılan resmi tanıtım videosu

AC Schnitzer imzalı BMW i4 M50 projesi yanında bu da alakanızı çekebilir: Bütün 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.