Dev isim Volkswagen, CES 2023 fuarını boş geçmeyecek

28.12.2022
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Dev isim Volkswagen, CES 2023 fuarını boş geçmeyecek

Almanya merkezli dev otomobil işletmesı Volkswagen, CES 2023 ’te yeni bir elektrikli otomobil modeli tanıtacak gibi görünüyor.

Bu taşıtın en olduğu henüz bütün olarak bilinmiyor ancak fuardaki yıldızın Volkswagen ID. 7 / ID. Aero olacağı iddia ediliyor. Evvel konsept formunda görücüye çıkarılacağı aktarılan taşıtın, senenin ilerleyen yarıyıllarında imale alınacak haliyle görücüye çıkarılacağı belirtiliyor. MEB platformu üzerine kurulacağı aktarılan bu tamamen elektrikli sedan modelinin, 77 kWh batarya taşıyacağı ve 620 kilometre seviyesinde bir erim getireceği iddia ediyor. Jetta ve kısa süre evvel sona erdirilen Passat‘ın arkasına konumlandırılacağı düşünülen Volkswagen ID. 7 / ID. Aero, merak uyandırıyor ve 2024 seneyi için Türkiye olasılığı olan vasıtalar arasında da yer alıyor.

CES 2023 ’te otomobil odaklı çok büyük bir ilan daha olacak. Otomobil pazarında faal olarak yer almak isteyen Sony, uzun zaman evvel karşımıza VISION-S isimli bir konsept taşıtı ile çıkmıştı. Bu tamamen elektrikli sedan otomobil modelinin üstüne bir de elektrikli SUV konsept tanıtılmıştı. Bu vasıtaları hakikat yol koşullarında test eden işletme, daha sonra Japonya merkezli Honda ile bir araya geldi ve Sony Honda Mobility isimli bir firma heyetti. İşte bu firma özelinde alttaki Sony paylaşımına göre bir CES 2023 lansmanı olacak. Bu aktiflikte bir ya da birden fazla otomobilin konsept formunda görücüye çıkarılması bilave ediliyor. Elbette bu olmayabilir, aktiflikte sadece bazı gelecek paylaşımlarına ve vizyon açıklamalarına yer verilebilir.

See the world reveal when Sony Honda Mobility takes the stage at Sony ’s press conference at #CES23

▼What‘s coming next? Watch our moviehttps://t.co/IIq2QAQFXD

See you soon!#Sony #Honda #Sonyhondamobility #FutureSony pic.twitter.com/bXvfrPbRbb

— Sony Group – Global @SonyGroupGlobal December 20, 2022

En son yapılan açıklamaya göre iki dev ilk tamamen elektrikli otomobil modellerini 2026 senesinin başında ABD pazarında satmaya başlayacak. Aktarıldığı kadarıyla bu vasıtalar 2026 ’nın sonunda Japonya pazarına da getirilecek. Honda ’nın otomobil alanındaki tecrübesini ve Sony ’nin teknolojik ihtimallerini bir araya getirecek ilk vasıtalar, bazı iddialara göre Honda ’nın ABD ’deki fabrikalarından çıkacak. İlk satışı bu surattan ABD ’de yapacak olan Sony Honda Mobility, bu taşıtların merkezine Tesla ’nın vasıtaları ile daha iyi gayret etmek ismine bir PlayStation 5 de koyabilir.

Volkswagen, Sony ve Honda tasarıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin bir öbür konsept elektrikli otomobil modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.