Sony Honda Mobility CES 2023 ’te tanıttı: “Afeela”

05.01.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Sony Honda Mobility CES 2023 ’te tanıttı: “Afeela”

Geçtiğimiz aylarda kurulan Sony Honda Mobility firma CES 2023 ’te karşımıza “Afeela” markası ve fazlasıyla çıktı.

Otomobil pazarında faal olarak yer almak isteyen Sony, uzun zaman evvel karşımıza VISION-S isimli bir konsept vasıtayı ile çıkmıştı. Bu tamamen elektrikli sedan otomobil modelinin üstüne bir de elektrikli SUV konsept tanıtılmıştı. Bu taşıtları asıl yol koşullarında test eden şirket, daha sonra Japonya merkezli Honda ile bir araya geldi ve Sony Honda Mobility isimli bir firma heyetti. İşte bu firma özelinde CES 2023 ’te bir sunum yapıldı. Bu stümörümde ilk olarak yeni firmanın ilk otomobil markası olan “Afeela” duyuruldu. Fuar kapsamında ilk elektrikli prototip Afeela vasıtayı da görücüye çıkaran ikili, yeni markadan çıkacak ilk vasıtayı 2025 senesinde ön siparişe kalemtıraş, 2026 senesinde ise Kuzey Amerika merkezli olarak satışa sunacak. Bu taşıt 2026 ’nın sonunda Japonya pazarına da getirilecek.

Honda ’nın otomobil alanındaki tecrübesini ve Sony ’nin teknolojik ihtimallerini bir araya getirecek ilk taşıt, ortaya çıkan balakalara göre Honda ’nın ABD ’deki fabrikalarında üretilecek. İlk satışı bu surattan ABD ’de yapılacak olan Afeela imzalı model, Sony ’nin duyurusuna baktığımız zaman 40 ’tan fazla sensör ile donatılacak ve gelişmiş özerk sürüş sistemlerine sahip olacak. Bu taşıt ile Mercedes-Benz, BMW, Volvo ve Audi modelleriyle benzer maliyet segmentine hitap edeceklerini belirten ikili, taşıtta yazılım temelli abonelik sistemleri de kullanacak. Başka Bir Deyişle belirli özellikleri kullanmak için ödeme yapılması gerekecek.

Sony Honda Mobility, üreteceği ilk taşıtların merkezine Tesla ’nın taşıtları ile daha iyi çaba etmek ismine bir PlayStation 5 de koyabilir. Bu henüz doğrulanmayan balaka geçtiğimiz ay çıkmış ve çok ses getirmişti. Biliyorsunuz Tesla ’nın vasıtalarında çok güçlü balakasayarlar yer alıyor. Bu sayede şahıslar büyük oyunları bile vasıtalarında Park halinde oynayabiliyor. Şayet Sony ve Honda gündeme gelen bu adımı atarsa, şahıslar taşıtlarını park ettiklerinde sevdikleri PlayStation 5 oyunlarının neşesini çıkarabilir. Bu sistem hareket halinde de sürücü haricindeki bireyleri, özellikle de çocukları oyalamak ismine büyük arz görebilir.

Sony ve Honda otomobiller yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin bir değişik konsept elektrikli otomobil modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.