Devasa oyuncu monitörü “Samsung Odyssey Ark” Türkiye yolcusu

21.02.2023
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Devasa oyuncu monitörü “Samsung Odyssey Ark” Türkiye yolcusu

Teknoloji devi Samsung, CES 2022 ’de tanıttığı devasa kavisli monitör Samsung Odyssey Ark için Türkiye çıkışını da tasarlıyor.

55 inç ebadındaki gövdesinde oldukça yüksek kavise sahip olduğundan çok ses getiren Samsung Odyssey Ark, yurt dışında bir zamandır satışta bulunuyor. Samsung Türkiye ’nin sosyal medya hesaplarında başladığı tanıtımlara göre ürün yakında Türkiye ’de de elde edilebilecek. Hazırlanan resmi Türkiye sayfası burada yer alan iddialı oyuncu monitörü, yurt dışında bütün 3.500 dolar maliyete sahip. Büyük ebadı ve yüksek kavis oranına 1000R karşın donakaltıcı biçimde dikey olarak da kullanılabilen Odyssey Ark, 55 inç oturumunda 4K çözünürlük ve 165 Hz yenileme sürati sunuyor.

İstendiği zaman kaynak görüntüsünü daha minik ebatlara da getiren monitör, tüm iletişim sistemlerini şirketin bazı televizyon modellerinde olduğu gibi ayrı bir pakette sunuyor. Yapısı gereği arda ulaşım güç olduğundan kablosuz bir hakimiyetçi ile gelen Samsung Odyssey Ark, yansımalara karşı mat bir oturum ile donatılmış.

Dikey kullanımda sunduğu uçuk kullanıcı tecrübeyi gerçekten herkesi çok afallatan ürün, Smart Monitor ivedisi gibi uslu TV özelliklerine de sahip. Başka Bir Deyişle bu monitör rastgele bir bilgisayar olmadan da kullanılabiliyor, bir hayli servise yerleşik işletim sistemi üzerinden ulaşım sağlanabiliyor. VRR dayanaklı dört adet HDMI 2.1 portuyla donatılan ürün, 1.500 nit parlaklık sunuyor ve Mini LED teknolojisini esasa alıyor.

Odyssey Ark monitör modelinin resmi Türkiye satış maliyeti henüz açıklanmıyor. Ancak modelin Türkiye ’deki maliyeti 3.500 dolar üzerinden bütün 70 bin TL seviyesinde olabilir. Bu kesin değil ancak aktüel kur ve ilave edilecek aidatlar üzerinden daha düşük bir maliyet pek muhtemel görünmüyor.

Oyun dünyasında solukları kesecek tertemiz bir soluğa hazır mısın?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.