Togg C-SUV nasıl üretiliyor? 21 dakikalık video geldi [İzle]

11.01.2023
4
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Togg C-SUV nasıl üretiliyor? 21 dakikalık video geldi [İzle]

Kısa müddet öne tertip edilen faallikte ilk fabrikayı açan Togg, bugün bu fabrikadaki imal sürecini gösteren yeni bir video paylaştı.

“Togg Uslu Makine nasıl üretiliyor?” başlıklı yukarıyada ya da burada izleyebileceğiniz yeni videoda, işletmenin ilk tamamen elektrikli taşıtı C-SUV ’un imal süreci daha evvel olmadığı kadar net biçimde gözler önüne seriliyor. Video içerisinde robotların kullanıldığı gövde kurulum alanından boyama hatlarına ve personelin etkin olarak dahil olduğu süreçlere kadar birçok kilit atak karşımıza geliyor. Süreyi olmayanlar için kısa hali hemen altta olan video hakkında şu aktarılıyor: İnşaata başlangıç merasiminden itibaren son büyümeleri her ayın 18 ’inde sosyal medya hesaplarımızdan, #Togg Teknoloji Yerleşkemizin son halini 7/24 #HeyeCanlı Youtube kanalımızdan canlı olarak sizlere aktarmıştık. Şimdi de uslu makinelerimizin imal safhaları ile karşınızdayız.”

İnşaata başlangıç merasiminden itibaren son büyümeleri her ayın 18 ’inde sosyal medya hesaplarımızdan, #Togg Teknoloji Yerleşkemizin son halini 7/24 #HeyeCanlı Youtube kanalımızdan canlı olarak sizlere aktarmıştık. pic.twitter.com/pZjLPxhURD

— Togg @Togg2022 November 4, 2022

Fiyatı ve resmi ismi hali hazırda belli olmayan Togg imzalı ilk taşıt C-SUV, yapılan resmî açıklamaya göre 2023 ’şan ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

Taşıt hakkında en çok merak edilen mevzu olan maliyet özelinde ise elimizde hali hazırda tek bir fikir veren aktüel açıklama bulunuyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapılmış şu açıklamayı sizlerle tekerrürden paylaşıyoruz: “Başından beri de aynı şeyi söylüyoruz. Biliyorsunuz bu bir özel sektör yatırımı. Burada firmanın bir maliyet siyaseti var. Başından beri şunu söylüyorlar.

‘Biz piyasaya C sınıfı SUV bir taşıtla çıkacağız. Dolayısıyla aynı segmentteki başka bir deyişle C sınıfı SUV segmentindeki içten yanmalı, benzinli dizel vasıtalar hangi maliyetten satılıyorsa biz o maliyet marjından piyasaya gidip rekabetçi olacağız ’. Başından beri söyledikleri bu.

Bu mantıkta da maliyetini merak edenler listeleri alırsınız elinize. Şu anda piyasada C sınıfı SUV vasıtalar hangi maliyetlerden satılıyor? Bakarsınız usunuzda bir fikir oluşur. ‘Demek ki TOGG da bu maliyetlerden piyasaya çıkacakmış diyebilirsiniz.

Yoksa şundan satılacak, bundan satılacak diye hiçbir zaman bizim bir açıklamamız olmadı. Başından beri piyasaya çıktığında C sınıfı SUV segment taşıtlarla aynı marjda satılma gayeyi var. Firma bu minval üzere de çalışmalarına devam ediyor” demişti.”

İlk taşıt ve Togg ’un serüveni hakkındaki tüm ayrıntılara burada ulaşabilirsiniz.

Togg fabrika videosu yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.