Togg, çıkan yerli otomobil haberleri için uyarılarda bulundu

21.05.2023
7
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Togg, çıkan yerli otomobil haberleri için uyarılarda bulundu

Togg tarafından geliştirilen ilk yerli otomobil modeli için bugün resmi bir açıklamalar yapıldı, çıkan haberler için ihtar yapıldı.

Togg tarafından Twitter ’dan şu açıklamalar geçildi: “Gemlik Kampüsümüzün resmi açılışını hakikatleştireceğimiz 29 Ekim 2022 ve uslu aygıtımızın yollara çıkacağı Mart 2023 tarihi yanaştıkça Togg ’a olan alaka da çoğalıyor. Bu alaka ve merakı iftiharla takip ediyor, markamızla alakalı ticari sır olmaktan çıkan her büyümeyi kumpaslı olarak sosyal medya hesaplarımız ve basın bültenlerimiz aracılığıyla duyuruyor, kamuoyunu büyümelerden haberdar ediyoruz.

Özellikle son haftalarda tamamı hipoteze ya da varsayıma dayanan beyanlar, firma temsilcilerimizin ifadelerinin saptırılarak yorumlanması ve hayal mahsulü iddialar maalesef dikkat çekici biçimde artmıştır.

Markamız tarafından açıklanmış gibi gösterilerek;

-Maliyet listesi,
-Ön sipariş-satış kampanyası,
-Kendisini Togg iş ortağı olarak tanıtan üçüncü birey ve müesseselerin kamuoyunu yanıltmaya müteveccih beyanatlarının, yayın ve duyurularının çoğaldığını gözlemliyoruz.

Niyetlerimize adım adım yanaştığımız bir yarıyılda bu cins spekülatif haberlere itibar edilmemesini ehemmiyetle rica ederiz. Togg ’un resmi sosyal medya hesaplarında yayınlanmamış haberler, hangi mecrada yer alırsa alsın hakikatliği firmamız tarafından teyit edilmemiş balakalardır. Kurumsal sorumluluk ve prensiplerimiz gereği, kamuoyunun balakasine sunarız. Saygılarımızla.”

Geçtiğimiz aylarda sınama imali başlayan Togg SUV, CEO Mehmet Gürcan Karakaş tarafından yapılan buradaki en son açıklamalara göre iki versiyona sahip olacak. Karakaş bu mevzuda “300 ve 500 km olmak üzere iki değişik erim seçeneğiyle satılacak olan Togg SUV, 200 ve 400 beygir efor sunacak, 200 BG ’lik versiyon 7,6 saniyede, 400 BG ’lik versiyon ise 4,8 saniyede 0 ’dan 100 kilometre/s sürate erişecek, bataryası yüzde 80 doluluğa süratli şarj ile 25 dakikada ulaşabilecek.

Türkiye ’nin şarj alt yapısını kuvvetlendirmek üzere de bir firma kurmuş, bu emelle bin adet süratli şarj istasyonu kurmak üzere çalışmalarına başlamıştır” dedi. Mehmet Gürcan Karakaş ayrıca ilk modelin 2023 senesinin ilk çeyreğinde önce Türkiye ’de, bu tarihten takribî 18 ay sonra ise Avrupa ’da yollara çıkacağını belirtti. 

Bu arada çıkan habere göre Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ilk Togg imzalı yerli otomobil modeli için yurttaşların taşıtı beğeni oranının yüzde 95 ’lere eriştiğini ve Gemlik ’te inşaatı devam eden fabrikanın 29 Ekim ’de açılacağını belirtti.

İlk vasıtaların byeminden inip sertifikasyon sürecinin de tamamlanması ile 2023 Mart ayında Togg satışlarının başlayacağını belirten Mustafa Varank, C sınıfı SUV sınıfı taşıtın aynı sınıftaki içten yanmalı vasıtalarla rekabet edeceğini ve aynı maliyetten piyasaya çıkacağını dile getirdi. 

Togg imzalı yerli otomobil projesi yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.