Domino ’s Pizza, pizza dağıtım filosunu yeni elektrikli otomobiller ile büyütüyor

22.11.2022
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Domino ’s Pizza, pizza dağıtım filosunu yeni elektrikli otomobiller ile büyütüyor

Pizza denildiği zaman akla gelen ilk işletmelerden Domino ’s Pizza, elektrikli otomobil filosunu büyütüyor. Gelecek yatırımları sürüyor.

Domino ’s Pizza, ABD ’deki pizza dağıtım filosuna bütün 800 yeni 2023 Chevy Bolt EV elektrikli otomobil modeli ilave edildiğini duyurdu. Bu taşıtlar ile teslimatları daha ucuz ve çevre dostu yapmayı kasteden işletme, bu taşıtların 100 tanesini bu ay içerisinde, geriye kalan 700 tanesini ise önümüzdeki aylarda kullanıma alacaklarını açıkladı. Daha evvel elektrikli bisiklet, özerk robot ve drone ile pizza sevkiyatı özelinde birçok değişik test asıllaştıran işletme, gelecek için ehemmiyetli sınamalar yapıyor ve bu sayede hem dikkat topluyor hem de ehemmiyetli bilgiler elde ediyor.

Attıkları son adım hakkında bir açıklama yapan firma CEO ’su CEO Russel Weiner, “Domino ’s her zaman pizza dağıtımında en ileri teknolojiye sahip oldu ve vasıta teknolojisi büyümeye devam ettikçe elektrikli dağıtım vasıtaları daha da anlamlı hale geldi. 2050 ’ye kadar net sıfır karbon emisyonu vaadinde bulunduk ve şimdi atılan bu adım çevresel tesirimizi eksiltme niyetimizin başka bir yolu.” dedi.

Konu hakkında konuşan GM yetkilisi Ed Peper ise şunları aktardı: “Domino ’s firmasının ABD ’deki elektrikli pizza dağıtım filosunu oluşturmak için Chevrolet Bolt EV ’yi seçmesinden coşku dinliyoruz. Her iki firma da çevreyi iyileştirmeye kararlı. GM, 2035 senesine kadar yeni otomobillerden kaynaklanan egzoz emisyonlarını ortadan kaldırmayı tasarlıyor. Uygun maliyeti, cümbüşlü sürüş özellikleri ve 259 mil seviyesindeki erimi ile Chevy Bolt EV, Domino ’s firmasının elektrikli teslimat geleceğini oluşturuyor.”

Domino ’s Pizza adımları yanında bu da alakanızı çekebilir: Süratli yürümeniz için tasarlanan tuhaf ürün: Moonwalkers

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.