Tesla yeni Gigafactory için konumu seçmiş gibi görünüyor

20.12.2022
41
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Tesla yeni Gigafactory için konumu seçmiş gibi görünüyor

Dev üretici Tesla, ortaya çıkan bazı ayrıntılar üzerinden yeni Gigafactory için konumu Meksika olarak seçmiş olabilir.

Tesla şu an ABD, Avrupa Almanya ve Çin merkezli olarak sahibi olduğu Gigafactory fabrikaları ile otomobil üretiyor. Çok yakında ise Meksika merkezli fabrikanın duyurulacağı iddia ediliyor. Söylendiği kadarıyla Nuevo Leon, Meksika merkezli olarak büyük bir arazi satın alan işletme, bu araziye büyük bir Gigafactory kurabilir ve bu sayede imal kapasitesini daha da artırabilir. 2023 içerisinde Türkiye ’de harekât yapacak işletme, Türkiye ’de satılacak vasıtaları yüksek olasılıkla Almanya Gigafactory ’den getirecek. Bu arada işletme bazı duyumlara göre Almanya fabrikasını büyütme mevzusunda tasarılar içerisinde yer alıyor.

İşletme bu aralar CEO metamorfozu mevzusuyla da gündeme geliyor. Hatta ortaya çıkan balakalara göre Elon Musk, yeni Tesla CEO ’sunu seçmiş olabilir. Bu mevzuda ismi geçen ad ise “Tom Zhu Xiaotong“. Tom Zhu Xiaotong, bildiğimiz kadarıyla Tesla ’ya netlikle yabancı bir ad değil. 2023 ’nam başında Türkiye harekâtına da başlayacak işletmeye 2014 senesinde katılan Tom Zhu Xiaotong, şu an etkin olarak Tesla ’nın Çin operasyonuna idarıyor ve başarılarıyla firma içerisinde sayılan birisi konumunda bulunuyor.

Tesla ’ya firmanın Çin ’deki “Supercharger Süratli şarj istasyonları” programının mesulü olarak katıldığı aktarılan Xiaotong, küresel başkan dayanakçısı ve ardından Veronica Wu ’nun işletmeden parçalamasının ardından Çin ’deki harekât başkanlığına terfi etmiş oldukça tecrübeli bir ad olarak dikkat çekiyor.

Firmanın imal kapasitesini ve satışlarını fantastik oranda artıran Gigafactory Shanghai fabrikasının kurulmasında da büyük bir hisseyi bulunan Tom Zhu Xiaotong, Elon Musk ’ın yerine oldukça uygun görünüyor. Xiaotong ’un şu an ABD ’de olduğu ve CEO ’luğu almadan evvel oradaki işlemi bildiği de gelen balakalar arasında yer alıyor.

Tesla ve Elon Musk ayrıntıları bu da alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava taşıtı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.