1.877 beygirlik elektrikli Pininfarina Battista rekorlar kırdı

22.11.2022
2
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
1.877 beygirlik elektrikli Pininfarina Battista rekorlar kırdı

Performans canavarı elektrikli otomobil Pininfarina Battista, bu nefes kesen süratlenme rekorları ile gündemde yer alıyor.

Gördüğümüz en güçlü elektrikli otomobil modelleri arasında yer alan Pininfarina Battista, tasarımsal olarak nefes kesen bir hiper otomobil modeli konumunda yer alıyor. İmal konusunda büyük adımlar atılan vasıta, teknik olarak üzerinden geçmek ismine bütün 1.877 beygir efor üretiyor. 2.300 nm tork kıymetine sahip olan Battista ile ehemmiyetli süratlenme rekorları kırıldı. Formula 1 sezon finalinin yapıldığı Dubai Autodrome kapsamında piste çıkarılan hiper elektrikli, sınamalar kapsamında 0 ’dan 96 kilometre/s sürate sadece 1,79 saniyede, 100 kilometre/s sürate 1,86 saniyede, 193 kilometre/s sürate 4,49 saniyede ve son olarak 200 kilometre/s sürate sadece 4,75 saniyede çıkmayı başardı.

Bu bedellere erişen en süratli imal vasıtayı unvanını üzerine alan 2.063 kilogram ’lık Battista, 100 kilometre/s süratte yapılan frenleme sonrasında sadece 31 metrede durduruldu. Bunun da taşıtın kendi sınıfında bir rekor olduğu aktarılıyor. Artık pazarda birden fazla güçlü rakibe sahip olan Battista, teknik olarak devam edersek 120 kW batarya üzerine kuruluyor. Bu bataryayla takribî 500 kilometre erimi bulunan hiper elektrikli otomobil modeli, elbette ucuz bir seçenek değil.

Modelin sadece ultra zenginleri odak noktasına alan bütün 2,25 milyon dolarlık bir maliyet yaftayı bulunuyor. İtalya ’dan üretilen en güçlü elektrikli spor otomobil modeli olan Battista için birden fazla satış sonrası destek koliyi sunulacak. Bu kolilerden bir tanesi taşıtın batarya ve motor garantisini 10 seneye kadar uzatacak.

Elektrikli otomobil Pininfarina Battista rekorları yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.