Ford Otosan, Ford ’u ticaride Avrupa liderliğine taşıdı

15.01.2023
8
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Ford Otosan, Ford ’u ticaride Avrupa liderliğine taşıdı

Ford, ticari vasıta üssü Ford Otosan ’ın imal gücüyle 2022 ’de Avrupa ’nın ticari vasıta satış lideri oldu. Bu mevzuda ayrıntılar aktarıldı.

Şirketten elde edilen ehemmiyetli başarı hakkındaki balakalar şöyle oldu: “Bu, Ford için arkası arda sekiz sene pazar liderliğini anlamına geliyor ve sektörde yeni bir rekora işaret ediyor. Bu rekorda en ehemmiyetli hisse, Avrupa ’da 1 ton segmentinde en çok satılan ticari van unvanına sahip, Ford Otosan Kocaeli Fabrikalarında üretilen Ford Transit Custom ’ın oldu.

Transit Custom ’ın başarısı ve Ford Otosan ’ın imal gücüyle Ford, yüzde 15 ile Avrupa ’daki şimdiye kadarki azami toplam pazar hissesine erişirken; İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Yunanistan, İrlanda, Portekiz, Romanya, İsveç ve Türkiye olmak üzere 11 ülkedeki pazar hissesini seneye de artırdı.

Ford Pro Avrupa Genel Müdürü Hans Schep: “Sekiz sene üst üste Avrupa pazar liderliği rekorunu kırmak, ticari alıcılarımızın Ford ’a dinlediği güvenin bir göstergesi. Benzersiz yazılım, şarj ve hizmet platformumuzu Avrupa genelinde kullanıma sunarken, üretkenlik için alıcılarımızın emin ortağı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ford Otosan, otomotiv sektörünün elektrik mutasyonuna liderlik etme vizyonu istikametinde geliştirdiği elektrifikasyon taktiğiyle yatırımlarını, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarını uzun zamandır elektrikli ve hibrit taşıtlara odaklanarak sürdürüyor. 2021 ’de elektrikli ve bağlantılı yeni nesil ticari vasıta projelerinin 2026 senesine kadar yaşama geçirilmesi için 2 milyar avroluk bir yatırım tasarıyı duyuran Ford Otosan, Ford ’un elektrikli mutasyonunda stratejik ehemmiyet taşıyor.

Ford Otosan ’ın elektrifikasyon yolculuğundaki ehemmiyetli km taşlarından bkocaman E-Transit oldu. Ford Otosan 2022 senesinin ikinci çeyreğinde Ford ’un Avrupa ’daki ilk bütün elektrikli ticari vasıtayı olan E-Transit ’i, elektrik enerjisinin tamamını yüzde 100 yenilenebilir kaynaklardan elde eden Gölcük fabrikasında hattan indirdi. E-Transit, geçtiğimiz senenin haziran ayından bu yana Avrupa ’da 2 tonluk elektrikli ticari vasıta segmentinin aylık satışlarına liderlik ediyor.

Öte yandan bu sene itibarıyla ‘Yeni Nesil Transit Custom ’ ailesinin dizel ve şarj edilebilir, hibrit elektrikli versiyonları ile bütün elektrikli ilk versiyonu da Kocaeli Fabrikalarında üretilecek.”

Ford Otosan başarısı yanında bu da alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava vasıtayı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.