Tesla, Türkiye harekâtı için yeni iş bültenleri açtı

21.12.2022
0
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Tesla, Türkiye harekâtı için yeni iş bültenleri açtı

Tesla Türkiye harekâtı 2022 ’yi kaçıracak ancak 2023 ’te süratli bir başlangıç yapılacak gibi görünüyor. Şirket işe alımları süratlendirdi.

Elon Musk ’ın başında olduğu dev üretici, kaçıranlar için Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited adlı işletme üzerinden uzun zamandır Türkiye ’de işleme başlamaya hazırlanıyor. Tesla Türkiye işleminin başında Kemal Geçer yer alıyor ve satışta olan “Model” tezsi birçok otomobilin resmen Türkiye ’ye getirileceği biliniyor. Şirket ayrıca bu taşıtlar için Türkiye ’de süratli şarj istasyonları da kuruyor. İşletmenin Türkiye harekâtını bugün gündeme getiren ise burada yer alan yeni iş bültenleri oldu. Şirket şu an parça danışmanları, servis danışmanı, satış danışmanı ve Otomotiv Mekanikerleri / Teknisyenleri arıyor. Dolaysız olarak İstanbul Beşiktaş merkezli olarak açılan bültenlerden bir tanesinde şu açıklama yer alıyor:

“Tesla ’nın İstanbul Servis Merkezi için marifetli Otomobil Teknisyenleri arıyoruz. Tesla ’da mekanikerlerimiz, servis işleminin omurgasını oluşturur ve Dünya ’nın sürdürülebilir enerjiye geçişini süratlendirme misyonumuzu desteklerler. Bugüne kadar yapılmış en yenilikçi otomobili ortaya çıkardık ve Servis Teknisyeni olarak alıcılarımıza aynı seviyede hizmeti sağlamamıza destek faktörü bilave ediyoruz.”

Tesla ’nın Türkiye harekâtı hakkında uzun zaman evvel Kemal Geçer bir açıklama yapmış ve süreç için “Tesla süratinde sürüyor” demişti. Uzun zamandır bu mevzuda suskun kalan Geçer ’in bu açıklaması bütün olarak şöyle olmuştu: “Türkiye için hazırlık çalışmalarımız Tesla süratinde devam etmekte. Tanıtıma kadar hiçbir faal satış veya ön satış faaliyetimiz yoktur. Tesla ürün ve servisleri yalnızca kendi mağazalarımızda ve kendi websitesimizde sunulacaktır.”

Tesla Türkiye harekâtı özelinde ilk olarak İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek ve Konya merkezli lokasyonlara süratli şarj istasyonları kurulacak. Tesla ’nın Türkiye ’deki serüveni bütün olarak ne zaman başlayacak hali hazırda bilinmiyor.

Tesla Türkiye harekâtı yanında bu da alakanızı çekebilir: Ferrari ’nin soluk kesen otomobili

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.