Donald Trump imzalı Truth Social için Play Store kapısı açıldı

19.06.2023
0
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Donald Trump imzalı Truth Social için Play Store kapısı açıldı

Daha Önceki ABD başkanı Donald Trump, geçtiğimiz aylarda sosyal medya uygulaması Truth Social ile karşımıza çıkmıştı.

Elon Musk 44 milyar dolara Twitter platformunu satın alacağını duyurduktan sonra ABD ’deki büyük bir kitle soluğu Donald Trump tarafından kurulan sosyal ağ Truth Social içerisinde almıştı. App Store ’da bir anda TikTok ve Twitter ’ı geçerek en çok indirilen fiyatsız uygulamalar arasına giren Truth Social, şimdiye kadar yalnızca App Store içerisinde yer alıyordu. Hatta en son bunun yakında değişmeyeceği ortaya çıkmıştı. Zira sosyal medya platformunun Android uygulaması Google tarafından Play Store ’a alınmamıştı. Buna bahane olarak iyi olmayan içerik idare sistemi gösterilmişti. Ancak bu vaziyet bugün itibarıyla değişti. Truth Social artık dolaysız olarak Play Store içerisinde de yer alıyor.

Peki Truth Social neden doğmuştu? Kaçıranlar için ABD ’de 2021 ’in başında olağanüstü vakalar yaşandı. Washington DC ’de kurultay binasının işgali sonrasında 4 birey yaşamını kaybetmiş, 14 polis memuru yaralanmış ve 52 birey nezaretine alınmıştı.

ABD tercihini Joe Biden ’a kaybeden Donald Trump tarafından yapılan açıklama ile başlayan yukarıyadaki vakalar sonrasında Trump, geçici olarak Twitter, Facebook ve Instagram‘da yasaklanmıştı. Ayrıca kışkırtıcı açıklamalar sebebiyle Twitter da Trump ’ı kalıcı olarak platformun dışına almıştı.

İşte bunlar surattan kendi sosyal medya platformunu kuracağını duyuran Trump, bunu Truth Social ile yapmıştı. Fiyatsız olarak indirilebilen Truth Social uygulaması için şu açıklama yapılıyor: “Truth Social ’ı değişik kılan nedir? Politik ayrımcılıktan uzak bir sosyal medya platformuyuz. Bize katılın ve paylaşın, irtibat kurun ve eğlenin!”

Mevzuyla alakalı geçtiğimiz aylarda yapılan bir basın açıklamasında Trump, “Taliban ’ın Twitter ’da büyük bir varlık gösterdiği ama en hoşlandığınız Amerikan başkanının susturulduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bu kabul edilemez” demiş ve ilave etmişti: “Yakında Truth Social ’da düşüncelerimi açıklayacağım ve büyük teknoloji firmalarına karşı savaşacağım için çok coşkuluyum.”

Donald Trump, daha evvel de söylediğimiz gibi bir defa daha ABD başkanı olmak istiyor. Bu açıdan Truth Social ’ın Trump için büyük bir propaganda merkezi olacağı düşünülüyor.

Donald Trump imzalı Truth Social yanında da bu da alakanızı çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan taşıt çalışması

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.