Eksantrik Netflix içeriği: “Asıl insanların yarıştığı ebeleme oyunu Paraya Koşanlar”

25.11.2022
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Eksantrik Netflix içeriği: “Asıl insanların yarıştığı ebeleme oyunu Paraya Koşanlar”

Netflix kütüphanesi büyümesini sürdürüyor. Bu sefer Asıl insanların yarıştığı ebeleme oyunu Paraya Koşanlar gündemde.

15 Kasım tarihinde Netflix içerisindeki yerini alacak içerik için resmi olarak şu balakalar paylaşıldı: “Paraya Koşanlar isimli bu reality müsabaka programında şanlılardan oluşan müsabakacılar, peşlerindeki siyah kıyafetli Avcılara tutulmamak için can havliyle koşuyor ve ne müddetle kaçabildiklerine bağlı olarak para ödülü kazanıyor. Şayet sonuna kadar kaçabilirsen büyük bir para ödülü kazanıyorsun. Teslim olur musun? Yoksa para ve onur için sonuna kadar kaçmaya devam eder misin?

İlk olarak 2004 ’te Fuji TV ’de yayınlanmaya başlayan Paraya Koşanlar, 18 yıldır Japonya ’da her yaştan izleyicinin beğenisini kazanmış olan asıl bir “ebeleme oyunu.” Ananesel Japon ebeleme oyunu “onigokko”dan esinlenen bu popüler program, heyecanın dozunu hiç düşürmeyen formatıyla Japonya ’daki “yaşamda kalma” temalı müsabakaların standardını belirledi.

2009 ’da Asya Televizyon Ödülleri ’nde En İyi Müsabaka Programı veya Balaka Müsabakası dalında ödül kazanan üretim 2010 ’da Beynelmilel Emmy Ödülleri ’nde Senaryosuz Cümbüş Programı kategorisinin adayları arasında yer aldı. Japonya ’da ve birçok Asya ülkesinde yayınlanmasının ardından son derece popüler oldu.

Şimdi daha büyük bir ölçekte yaşama geçirilen Paraya Koşanlar yeni bvefatlarıyla Netflix ’te yayınlanacak. Gelecek vadeden genç oyuncular, pop idolleri, sanatçılar, popüler komedyenler, profesyonel sporcular ve değişik şanlılardan oluşan 29 katılımcı, gelmiş geçmiş en korkutucu avcılardan kaçarak şimdiye kadarki en büyük para ödülşöhreti kazanmak için kaos dolu, efsanevi bir gayrete girişecek.”

Netflix tarafından Paraya Koşanlar için yayınlanan ilk resmi fragmanı ise dolaysız olarak sayfanın en üstünden izleyebilirsiniz.

Netflix Paraya Koşanlar yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.