iPhone SE 4 için tasarım bütün olarak böyle olabilir

24.11.2022
3
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
iPhone SE 4 için tasarım bütün olarak böyle olabilir

Uzun zamandır gündemde olan iPhone SE 4 modeli için tasarımsal bir paylaşım yapıldı. Telefon oldukça tanıdık görünüyor.

Şu an Türkiye ’de 16.999 TL İlk çıktığından maliyet 10.999 TL seviyesinde yer alıyordu, daha sonra 13.499 TL olmuştu başlangıç maliyeti bulunan iPhone SE, Apple ’ın sattığı aktüel en ucuz iPhone konumunda yer alıyor ancak çok daha önceki görünüyor. Uzun zamandır gündemde olan iddialara göreyse bu vaziyet bir sonraki SE ile değişecek, yeni nesil model dolaysız olarak iPhone XR gövdesi üzerine kurulacak. İşte bütün olarak bu bağlamda hazırlanan yukarıyadaki tasarım görselleri, fazla merak uyandırmayan temel seviye telefonun nasıl görüneceğini net olarak gözler önüne seriyor.

iPhone SE 4 olarak da geçen bir sonraki model, ekran teknolojileri mevzusunda en sağlam kaynaklardan Ross Young ’un paylaşımına göreyse yüzde 99 olasılıkla 6,1 inç LCD ekran üzerine kurulacak. Büyük ihtimalle 120 Hz değil 60 Hz yenileme sürati sunulacak bu ekranda, standart bir ekran çentiği olacak. Bu çentikte Face ID ’ye eforunu veren TrueDepth kamera sistemi yer alacak.

2023 ya da daha reelci olarak 2024 senesinin hemen başında gelmesi bilave edilen SE 4, çıktığı zaman eforunu A16 Bionic harekâtçıdan alabilir. Bu telefon çıktığı zaman mevcut versiyon gibi Apple ’ın kendi satış kanalında sattığı en ucuz “aktüel” iPhone modeli olacaktır.

iPhone SE 4 ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.