YouTube, “Herkese Sarih Kullanıcı İsimleri” için çıkışı başlattı

25.11.2022
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
YouTube, “Herkese Sarih Kullanıcı İsimleri” için çıkışı başlattı

YouTube, daha evvel ilk ilanını yaptığı “Herkese Sarih Kullanıcı İsimleri” için geniş çaplı olarak çıkışa başladı.

YouTube, “Herkese Sarih Kullanıcı İsimleri” özelinde geçtiğimiz hafta kanal sahiplerine bilgilendirme e-posta ’ları yollamaya başlamıştı. Türkiye ’de de gelen e-posta ’larda işletme şunları aktarıyordu: “Sizinle, topluluk abonelerimizin birbirlerini bulup irtibata geçmelerini basitleştirecek YouTube herkese sarih kullanıcı isimlerinin, önümüzdeki haftalarda kullanılmaya başlanacağını bildirmek için irtibata geçiyoruz. Herkese sarih kullanıcı isminiz kanalınıza özeldir. Öbür kullanıcılar, yorumlar ve topluluk gönderileri gibi etkileşim vasıtalarında sizden bahsetmek için bu kullanıcı ismini kullanırlar.

Herkese sarih kullanıcı ismi seçme ihtimalini tüm kanallara önümüzdeki haftalarda kademeli olarak sunacağız. Herkese sarih kullanıcı isminizi seçebileceğinizde size yeni bir e-posta yollayacağız ve YouTube Studio ’dan bildirim alacaksınız.

Çoğu gidişatta, kanalınızın şahsileştirilmiş URL ’si varsa bunu, herkese sarih kullanıcı ismi olarak seçmeniz için ayırırız. Sizin için ayırdığımızdan değişik bir herkese sarih kullanıcı ismi isterseniz bunu değiştirebilirsiniz. Henüz şahsileştirilmiş URL ’niz yoksa kanalınız için herkese sarih kullanıcı ismi seçebilirsiniz.

14 Kasım 2022 ’ye kadar herkese sarih kullanıcı ismi seçmezseniz, YouTube sizin için otomatik olarak bir herkese sarih kullanıcı ismi atar. İsterseniz bu ismi daha sonra YouTube Studio ’dan değiştirebilirsiniz. Bu sırada, herkese sarih kullanıcı isimleri ve bu isimlerle neler yapabileceğiniz hakkında daha fazla balaka edinebilirsiniz.”

Bugün YouTube mevzuda bir e-posta daha gönderdi ve şunları aktardı: “Kanalınızın herkese sarih kullanıcı ismini seçebilirsiniz. Çoğu gidişatta kanalınızın şahsileştirilmiş URL ’si varsa bunu, herkese sarih kullanıcı ismi olarak seçmeniz için ayırırız. Herkese sarih kullanıcı isminizi bu biçimde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sizin için ayırdığımızdan değişik bir herkese sarih kullanıcı ismi isterseniz değiştirebilirsiniz. Henüz şahsileştirilmiş URL ’niz yoksa herkese sarih kullanıcı isminizi seçebilirsiniz. Herkese sarih kullanıcı ismi her kanal için benzersizdir. Bu sebeple, başka bir kullanıcının seçtiği herkese sarih kullanıcı ismini seçemezsiniz.”

Herkese sarih kullanıcı isminizi dolaysız olarak burada belirleyebilirsiniz.

YouTube ve Herkese Sarih Kullanıcı İsimleri adımı yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.