BMW imzalı otomobil modellerine de oyunlar geliyor

25.11.2022
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
BMW imzalı otomobil modellerine de oyunlar geliyor

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden BMW, önümüzdeki sene otomobil modellerine oyunlar getireceğini duyurdu.

Almanya merkezli dev isim BMW, “AirConsole” ile kurulan ortaklık kapsamında belirli otomobil modelleri içerisine oyunlar dahil edecek. Yapılan resmî açıklamaya göre seçilen vasıtalara 2023 senesinde gelecek oyunlar, spesifik olarak işletmenin Türkiye ’de de satılan elektrikli otomobillerini odak noktaya alıyor. İşletme bu adımıyla bireylerin şarj sürecinde ya da birisi bilavelerken dolaysız olarak vasıtaları üzerinden reyin oynayabilmesini amaçlıyor. Altyapıda uslu telefonları bir reyin kumandası haline getirecek BMW, burada temel seviye oyunlar sunacak ve bu oyunlarla vasıtalarındaki büyük ekranlardan iyi biçimde yararlanacak.

Otomobil ve reyin denildiği zaman akla gelen ilk isim elbette elektrikli otomobil dev Tesla oluyor. İşletmenin otomobil modellerinin içerisindeki büyük ekranlarda birçok değişik reyin oynanabiliyor. Hatta geçtiğimiz senenin sonunda tanıtılan Model S Plaid, dünyanın içerisinde reel anlamda reyin oynanabilen ilk seri yapım otomobil modeli olmuştu.

Bunu muhtemel kılan AMD imzalı bir altyapı oluyor. Model S Plaid içerisinde bütün 10 teraflops eforunda bir merkezi cümbüş sistemi yer alıyor ve bununla The Witcher 3 ile Cyberpunk 2077 oynanabiliyor. Computex 2021 kapsamında yapılan bülten üzerinden vasıtada spesifik olarak AMD Ryzen CPU ile AMD RDNA 2 GPU‘nun bir araya geldiği biliniyor ve burada Navi 23 isimli otomobile özelleştirilmiş özel bir GPU ’nun ismi geçiyor.

İşte bu teçhizatlar ileride çok daha etkin olarak kullanılacak zira vasıtalara çok yakında Steam desteği gelecek. Şirket uzun bir süredir Steam reyin marketinin kütüphanesinde yer alan oyunları “Model” serisi taşıtlarda çalışır hale getirmek ismine ciddi bir çalışma yapıyor.

BMW reyin adımı yanında bu da alakanızı çekebilir: Uçan otomobil modellerinin öncüsü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.