Elon Musk, yeniden Tesla pay satışı hakikatleştirdi

02.01.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Elon Musk, yeniden Tesla pay satışı hakikatleştirdi

Elon Musk, kısa müddet evvel resmi olarak bitirilen Twitter satın alımını sonrasında Tesla ’dan pay satmaya devam ediyor.

Elon Musk, nisan ayında daha fazla Tesla payı satmayı tasarlamadığını belirtmesine karşın geçtiğimiz aylarda ciddi bir satış daha yapmıştı. Musk ’ın 5-9 Ağustos tarihleri arasında toplam kıymeti 6,9 milyar dolar eden “7.924.107” Tesla payını sattığı aktarılmıştı. O zaman Musk ’ın elinde toplam kıymeti 131 milyar dolar yakalayan “155.039.144” Tesla payı bulunuyor denilmişti.

Twitter ’a bütün 44 milyar dolar para tüketen Musk, bu surattan kısa müddet evvel 3,9 milyar dolarlık 20 milyon kadar Tesla payı daha sattı. Musk ’ın daha fazla pay satıp satmayacağı bilinmiyor ancak ünlü ad şu an Twitter üzerinden ciddi para kaybediyor. Biliyorsunuz bu surattan Twitter ’da burada görebileceğiniz ehemmiyetli farklılıklar yapılıyor

Peki Tesla tarafında işler genel olarak nasıl gidiyor? Bu tarafta vaziyetler oldukça iyi. 2022 içerisinde Lufthansa ’dan dağılan Kemal Geçer liderliğinde Türkiye pazarına girmek ismine hazırlıklar yapan Tesla, kısa müddet evvel son çeyrek bilgilerini paylaştı. Son çeyrekte 21,45 milyar dolar toplam kazanç açıklayan ve 3,3 milyar dolar net kazanç bildiren üretici, beklentilerin biraz altında kaldı ancak yeniden de hoş bir ekonomik yarıyılı geride bıraktı.

Üçüncü çeyrek neticeleri kapsamında paydaşlar ile görüşen CEO Elon Musk, iddialı konuştu ve şunları aktardı: “Bir müddet evvel Tesla ’nın o sırada takribî 700 milyar dolar kıymetinde olan Apple ’dan daha kıymetli olmasının olası olduğunu düşündüğümü söylemiştim.”

Musk bunda haklı çıktı ve Tesla bütün 700 milyar dolar piyasa bedeline erişti. Ancak Musk daha aşırısının da yolda olduğunu düşünüyor ve şunu söylüyor: “Şimdi Apple ’ın mevcut piyasa kıymetini ciddi oranda aşabileceğimiz görüşündeyim. Tesla ’nın Apple ve Saudi Aramco ’nun toplamından daha kıymetli olacağı bir gelecek görüyorum.”

Elon Musk ve Twitter büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.