Instagram, “Mağaza” altyapısını geri plana itiyor

26.05.2023
6
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Instagram, “Mağaza” altyapısını geri plana itiyor

Sosyal medyanın en ehemmiyetli platformlarından Instagram, tasarım açısından değişik sınamalar yapmaya devam ediyor.

Instagram, bildiğiniz üzere aralıksız olarak değişen bir platform. Şirket aktüel rakipler ve kullanıcı alışkanlıklarına bağlı olarak sık sık aktüellemeler asıllaştırıyor. Bunların en sonuncusu “Mağaza” odaklı oldu. Şirket şahısların platformda satış ve alışveriş yapması için konulan Mağaza butonunun olmadığı bir alt menü tasarımı test etmeye başladı. Bir Hayli kullanıcıya sarih olarak test edilen bu yeni alt menü tasarım, bazı şahısları oldukça afallattı. Şirket bu tasarımda Mağaza kısmını ciddi anlamda geri tasarıya attı.

Bu testin şu an yapılıyor olması sürecin herkes için etkin edileceği anlamına gelmiyor. Ancak şirket bu mevzuda kararlı görünüyor. Firma lafçısı mevzuda “Instagram tecrübenizi kolaylaştırmak için devam eden çalışmalarımızın bir parçası olarak, az rakamda şahısla uygulamanın alt kısmındaki ana dolaşma çubuğunda birkaç farklılık test ediyoruz.” açıklamasını yapıyor.

Instagram için elbette başka çalışmalar da bulunuyor. Misalin en son Meta tarafından da onaylanan “üryanlık gözetmesi” ses getirmişti. Dolaysız iletiler Direct Message / DM için hazırlanan ve etkin olarak test edilmeye başlanan altyapı, gelen iletilerdeki resimleri dolaysız olarak makine içerisinde tarıyor ve “büyük oranda “üryanlık algılarsa gizliyor.

App Store ve Play Store içinde 85 değişik hasarlı uygulama bulundu

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.