8K video çekebilen yeni aynasız: “Fujifilm X-H2”

09.02.2023
20
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
8K video çekebilen yeni aynasız: “Fujifilm X-H2”

Aynasız resim aygıtı pazarının en ehemmiyetli adlarından Fuji, dün gece ürün gamına gelişmiş Fujifilm X-H2 modeline ilave etti.

Fujifilm X-H2, aynasız resim aygıtı pazarının çok geniş bir kitleye hitap eden en yeni modeli oldu. İşletmenin alıştığımız retro çizgisini devam ettiren ve bu mevzuda kimseden negatif bir geri dönüş almayan siyah renkli gövde, teknik olarak baktığımız zaman 40.2 megapiksel çözünürlükte X-Trans CMOS 5 HR sensör üzerine kuruluyor. Arkadan aydınlatmalı bu sensör, yapılan açıklamaya göre X Tezsi tarihindeki azami görüntü niteliğini sunuyor.

Fujifilm ’den yapılan açıklamaya göre X-H2 hem resim hem de videolarda X Tezsi tarihindeki azami çözünürlüğe sahip. Resim kadar video tarafında da çok iddialı olan aynasız resim aygıtı, 8K/30P Apple ProRes “dahili kayıt” hakikatleştiren dünyanın ilk Acele Posta Servisi-C kamerası olarak öne çıkarılıyor. Gövde için uzun süreli video çekimlerine özel bir harici fan aksesuarı da sunuluyor.

20 değişik resmi bir araya getirerek daha yüksek çözünürlükte resimler veren “Pixel Shift Multi-Shot” özelliğine de sahip olan gövde, eforunu “X-Processor 5” operasyoncudan alıyor ve sensör bazlı olarak beş aksta görüntü sabitleme yapabiliyor. Çift hafıza kartı yuvasına sahip olan Fujifilm X-H2, suni zeka temelli otomatik netleme sistemi ile belirli objeleri otomatik olarak algılıyor ve tesirli biçimde takip edebiliyor.

Bünyesinde 5,76 milyon noktalık 120 Hz OLED elektronik vizör yer alan X-H2, yurt dışında 2 bin dolarlık bir gövde maliyetine sahip. Modelin henüz Türkiye maliyeti belli değil. Ancak bizi yüksek olasılıkla 37-38 bin TL seviyesinde bir maliyet bilave ediyor. 

Lensleri değiştirilebilen ve X-Sistem için hazırlanan tüm lensler ile bütün geçimli olan X-H2, bu mevzuda yalnız da gelmedi. Dün gece aynı zamanda GF Lens Serisinin “Üstün Görüntü Niteliği Peşindeki En Geniş Açılı UWA Zoom Objektifi” olarak belirlenen FUJINON GF20-35mmF4 R WR ve “Mucizevi Görüntü Çözme Performansı ve Sansasyonel Bokeh” açıklaması yapılan FUJINON XF56mmF1.2 R WR lensler de tanıtıldı.

Fujifilm X-H2 ve ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.