Enerji tasarrufu sağlayan uslu priz: TP-Link Tapo P110

27.01.2023
21
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Enerji tasarrufu sağlayan uslu priz: TP-Link Tapo P110

TP-Link uslu priz modellerine bir yenisini daha ilave etti. TP-Link Tapo P110 olarak adlandırılan model enerji izleme özelliğiyle geliyor. Makine bu sayede bağlı olduğu makinenin harcadığı enerjiyi anlık olarak izleme ve müdahale etme imkânı sağlıyor.

TP-Link Tapo P110 uslu priz, öteki Tapo prizler gibi basitçe kurulup çalışır hale geliyor. Rastgele bir hub ’a lüzum dinlemeyen makine, prize takıldıktan sonra Tapo uygulaması üzerinden basitçe kurulabiliyor. Uygulama iOS ve Android ’li takviyeli aygıtlarla geçimli. Uslu prize takılı tüm aygıtlar uygulama kullanılarak uzaktan açılıp kapanabiliyor ya da belli zamanlarda açılması ya da kapanması için programlanabiliyor. Konuttaki konforu artıran Tapo P110, aynı zamanda güvenliği de sağlıyor. Prizde unutulan bir makine risk yaratmadan her yerden kapanabiliyor. Konfor ve güvenliğin yanında enerji tasarrufu da sağlayan aygıtta anlık olarak enerji izleme özelliği var.

TP-Link Tapo P110 uslu prizin Türkiye maliyeti ne kadar?

P110 ’a bağlı aygıtların ne kadar efor harcadığı rahatlıkla izlenebiliyor. Bu sayede hangi makinenin daha fazla enerji harcadığını ölçebilen kullanıcılar, tasarrufa nereden başlayabileceklerini de doğru olarak saptayabiliyorlar. Bunun haricinde programlama yapılarak da afaki enerji tüketilmesi önlenebiliyor. Türkiye ’de satışa sunulan makinenin üç değişik seti bulunuyor. Tek prizin maliyeti 18 dolar, iki adet prizin maliyeti 33 dolar, dörtlü prizin maliyeti ise 63 dolar.

Alakanızı çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.