iOS ve Android yardımlı hareket sensörü: TP-Link Tapo T100

23.01.2023
6
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
iOS ve Android yardımlı hareket sensörü: TP-Link Tapo T100

TP-Link hareket sensörünü Türkiye ’de satışa sunuyor. Bu ay itibarıyla piyasaya sunulacak aygıt TP-Link Tapo T100 olarak adlandırılıyor. Tapo sensörlerin devreye girmesiyle Tapo kullanıcıları çok değişik senaryolar geliştirebiliyor.

Kullanıcıların Tapo uslu ev ekosistemleri oluşturmalarına olanak tanıyan sensör elektrik tasarrufu açısından ehemmiyetli avantaj sağlıyor. TP-Link Tapo T100 hareket sensörü, geniş erimli takribî 7 metre bir algılamaya sahip ve 120 derece açı içerisindeki hareketi algılayabiliyor. Bataryayla çalışan sensör, artta yer alan 3M yapıştırıcı sayesinde her yere kolayca yapıştırılabiliyor. Sensör hareket idrak ettiğinde öbür Tapo uslu ev mahsullerini devreye alabiliyor. Hareket sensörü nereye monte edilirse o bölgede hareket olduğunda ışıklar yanabiliyor veya hem ışık yanıp hem de uslu prize bağlı olan ısıtıcı devreye girebiliyor. Aygıt bununla birlikte iOS ve Android‘li makineler için geliştirilen Tapo uygulamasıyla hakimiyet edilebiliyor. Uygulama üzerinden uslu eylem oluşturarak tüm uslu aygıtları otomatikleştirmek ve hepsini hareketle aktif hale getirmek de mümkün.

TP-Link Tapo T100 sensörün Türkiye ’deki maliyeti ne kadar?

Sensörün operasyon yapacağı alanın büyüklüğüne göre 3-5-7 metre olarak değişik seviyeler seçilebiliyor. Sensörün açısı da en ideal bölgeye göre elle ayarlanabiliyor. Günde 50 tetikleme testine göre 2 senelik batarya ömrü sunan makinenin Türkiye ’deki maliyeti ise takribî 19 dolar.

Alakanızı çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.