Tüm Amazon Music kütüphanesi Prime abonelerine fiyatsız oldu

27.01.2023
12
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Tüm Amazon Music kütüphanesi Prime abonelerine fiyatsız oldu

100 milyonda fazla şarkıya ev sahipliği yapan Amazon Music kütüphanesi Amazon Prime abonelerine fiyatsız oldu.

Amazon Music servisinin tüm fihristini Amazon Prime kullanıcıları açmasıyla büyük ses getiren ve sevindiren alışveriş devi Amazon, buna ek olarak birçok podcast içeriğini ve aşırısını da kullanıcılara fiyatsız olarak sunacaklarını duyurdu. Bu adım sonrasında paralı abonelik ortadan kalkmayacak. Misalin Prime aboneleri istedikleri müziği seçerek oynatamayacak, yalnızca karmaşık çal butonunu kullanabilecek. Bunun için ve daha yüksek nitelikli uzamsal ses dayanaklı müzik tecrübeyi için şahısların yurt dışında aylık 9 dolar vermesi ve Music Unlimited abonesi olması gerekecek.

Bu sürecin tek makûs yanı Türkiye ile ilgili. Amazon Prime servisi Türkiye ’de yer alıyor ancak Amazon Music hizmeti Türkiye ’de bulunmuyor. Bunun ne zaman değişeceği de bilinmiyor. Türkiye ’ye son yarıyılda çok ciddi yatırımlar yapan işletme, buna rağmen birçok hizmeti ve özel teçhizatları resmi olarak Türkiye pazarına getirmeyi seçim etmiyor.

Çevrimiçi müzik pazarının en üstünde şu an Spotify yer alıyor. Kısa müddet evvel yapılan açıklamaya göre Spotify şu an 195 milyon fiyatlı aboneye sahip. İşletmenin fiyatsız aboneler 273 milyona erişti ile beraber şu toplam 468 milyon kadar faal abonesi bulunuyor.

Fiyatlı abone rakamı son çeyrekten bu yana 7 milyon kadar artan işletme, sene bitmeden 200 milyon fiyatlı aboneyi geride bırakmak istiyor ve bunu yapabilecek gibi görünüyor. Spotify ’ın şu an pazardaki en büyük rakibi Apple Music servisi. Ancak Apple açıklamadığı için Apple Music ’in abone rakamını bilinmiyor. Bu açıdan bir karşılaştırma yapılamıyor.

Ses getiren Amazon Music adımı yanında bunlar da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.