Türkiye yolcusu Tesla Model Y, araziye uygun hale getirildi

26.12.2022
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Türkiye yolcusu Tesla Model Y, araziye uygun hale getirildi

2023 ’nam ilk yarısında resmi olarak Türkiye ’de de satılması bilave edilen vasıtalardan Tesla Model Y, araziye uygun hale getirildi.

Avrupa pazarında fantastik yüksek oranda satılan, özellikle de Almanya merkezli olarak çok büyük bir arz görev Tesla Model Y, “Delta4x4″ işletmesi tarafından yeni bir arazi kutusuna kavuştu. Bu koli ile güçlü LED aydınlatmalar ile donatılan araziye yönelik bu taşıt, hem sıradan yolda hem de arazide rahat bir sürüş sağlaması için planlanmış. Bu açıdan arazi sürükleyişi yüksek olması yanında asfalt sürüşüne de uygun olan lastikleri Continental Cross Contact ATR bulunan taşıt, açıklamaya göre sıradan Model Y ’den 35 mm daha yüksek ve bu sayede 220mm ’lik bir yerden yükseklik getiriyor.

Burada karşılaştırma amacıyla Türkiye ’de de satılan Suzuki Jimny misal gösteriliyor. Jimny ’nin 210 mm ’lik bir yerden yüksekliği bulunuyor. Tavanı üzerinde yük taşıyabilen yukarıdaki galeride görebileceğiniz taşıt, üzerinde toplam 15 bin euro kıymetinde parça taşıyor. “Delta4x4″ elbette bu parçaları isteyen her Tesla Model Y sahibine satıyor.

Araziye uygun Tesla denildiği zaman akla gelen ilk projelerden birisi yine Türkiye ’de satılacak Model 3 merkezli olmuştu. The Real Life Guys adlı YouTube kanalında karşımıza çıkan projede Model 3 dev paletler ile çok daha değişik bir seviyeye taşınmıştı. Elektrikli vasıtayı bütün 6 tonluk bir canavara çeviren takım, projenin dört hafta sürdüğünü açıklamıştı. Hemen alttaki videoda görebileceğiniz modelin arazi performansı elbette yukarıdaki Model Y ’den çok daha yüksek seviyede.

Yüksek sürate çıkamayan ancak yapısı gereği zorlu arazide hareket etme mevzusunda hiçbir problemi olmayan taşıt, Model 3 için yapılmış en uçuk çalışmalar arasında yer alıyor ve bu açıdan Tesla ’nın da dikkatinden kaçmadı. Tesla ’nın resmi sosyal medya hesaplarından projenin son hali için paylaşımlar yapıldı.

Tesla Model Y projesi yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.