George R.R. Martin, House of the Dragon için konuştu

19.06.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
George R.R. Martin, House of the Dragon için konuştu

Game of Thrones ile bağlantılı House of the Dragon dizisi için George R.R. Martin bazı kilit açıklamalarda bulundu.

Yeni Game of Thrones dizisi House of the Dragon, geçtiğimiz ay yapılan resmî açıklamaya göre kesin olarak ikinci sezonuyla ekranlara gelecek. Dizinin şu an toplam kaç sezon süreceği bilinmiyor ancak HBO ’nun büyük ses getiren diziyi en az 5 sezon devam ettireceği düşünülüyor. Bu dizi George R. R. Martin ’in Fire and Blood yapıtı üzerine kuruluyor. Bizleri ana Game of Thrones dizisinden çok daha daha önceki yarıyıla götüren içerik, Targaryen ailesine odaklanıyor.

Dizi hakkında yeni bir açıklama yayınlayan George R. R. Martin, içeriğin bu tempoda en az dört sezon sürmesi Sezon başı 10 bvefat üstünden gerektiğini belirtti. Ünlü yazar hikâyenin ancak dört sezonda bağlanabileceğini düşünüyor ve bu büyük de bir sürpriz olmuyor. House of the Dragon için geçtiğimiz sene de bazı açıklamalardan bulunan George R. R. Martin, gördüğü bazı bvefatlar ve görüntülerden aşırısıyla beğendiği aktarmıştı.

George R. R. Martin, yaptığı açıklamalara bakarsak gelinen son noktada içeriği, diziyi idareyenleri ve oyuncuları oldukça beğeniyor. Dizi genel olarak izleyiciler arasında da beğeniliyor. İçerik üzerinde çalışan herkesi tebrik eden yazar, Game of Thrones cihanını HBO ile ortak çalışmalar yaparak ileride daha da büyük hale getirecektir.

Dizi Türkiye ’de biraz geç de olsa beIN CONNECT tarafından yayınlanıyor. Şirket dikkat toplayan dizi için kendisi şu özeti geçiyor: “Hikayesine, Daenerys Targaryen ’in doğumundan 172 sene evvelini anlatarak başlayan “House of the Dragon”, Ejderhaların Dansı olarak da bilinen ve Westeros ’ta karar süren Targaryen Hanedanı azaları arasındaki iç savaşa odaklanıyor.

Geniş oyuncu kadrosunun en tanınan adı Matt Smith ’i Daemon Targaryen şahsiyetiyle izlediğimiz dizide Paddy Considine, Rhys Ifans, Emma D ’Arcy, Olivia Cooke, Steve Toussaint, Eve Best, Milly Alcock, Emily Carey ve Fabien Frankel gibi adlar yer alıyor.”

House of the Dragon yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.