Brezilya ’dan şarj cihazı olmadan iPhone satışına bir ceza daha

22.06.2023
3
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Brezilya ’dan şarj cihazı olmadan iPhone satışına bir ceza daha

Apple, iPhone modellerine şarj makineyi koymama mevzusunda kararlı ve bu vaziyet özellikle Brezilya ’da hiç güzel karşılanmıyor.

Apple ’ın Brezilya merkezli olarak aldığın cezaların sonu gelmiyor. Apple, öğrenmeyenler için telefonlardan şarj makinesini iPhone kolilerinden kaldırma kararını etrafı gözetmek için aldı. Bu bağlamda işletme yeni iPhone modellerinin paketine yalnızca bir Lightning / USB-C kablo koyuyor. İşte bu vaziyetten geçtiğimiz sene Brezilya yönetimi hiç memnun olmamış ve Apple ’a 2 milyon dolar ceza kesmişti. Bu cezanın artta iPhone 12 kolilerine şarj makineyi koyulmaması yer alıyordu.

Apple eş anlamı sürdürerek 13 ailesiyle de bir şarj makineyi vermedi. Başka Bir Deyişle hali hazırda telefonların kolisinden düşük eforda da olsa bir şarj makineyi çıkmıyor. Bu vaziyet yeni tanıtılan 14 ailesinde de değişmedi. Daha 14 ivedisi gelmeden bir adım daha atan Brezilya yönetimi, geçtiğimiz ay ülkede şarj makineyi olmadan iPhone satılmasını menetmişti. Apple, bu süreçte 2,3 milyon dolarlık bir cezaya da çarptırıldı.

Teknoloji sektörü değişiyor; artık FAANG değil MATANA önde

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.