Apple Music, sonunda Xbox konsollara da giriş yaptı

19.06.2023
2
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Apple Music, sonunda Xbox konsollara da giriş yaptı

Teknoloji devi Apple, Spotify rakibi Apple Music servisini bugün Xbox konsollar için de getirildiğini duyurdu.

Türkiye ’de de büyük bir kullanıcı kitlesine erişen Apple Music, artık Xbox Series X, Xbox Series S ve Xbox One konsollarda da uygulama olarak yer alıyor. Burada “Şahıslar neden bir reyin konsolunu müzik dinlemek için kullansın?” diye sorabilirsiniz. Uygulama şahısların reyin oynarken de müzik dinleyebilmesine imkân tanıyor. Bazı oyunları oynarken alttan müzik açıp dinlemek çok neşeli olabiliyor. Geçtiğimiz sene yeni nesil reyin konsolu PlayStation 5 için de çıkan servis, Xbox tarafına biraz geç geldi ancak sorunsuz bir çıkış gerçekleştirdi.

Çok sayıda aygıtta yer alan Music için Microsoft Store ’da şu açıklama geçildi: “Daha evvel hiç olmadığı biçimde müziği tecrübeleyin. Apple Music sizi sevdiğiniz şarkılara, albümlere ve sanatçılara yakınlaştırır. Milyonlarca şarkıya ve tüm müzik arşivinize sınırsız ulaşım elde edin. Tümü tamamen reklamsız ve bütün aygıtlarınızda kullanılabilir. Bugün bir ay ücretsiz deneyin.”

Apple Music bundan evvel müzik sayısı ile ses getirmişti. Servis ilk çıktığında 30 milyon şarkıya ev sahipliği yapıyordu. Daha sonra bu sayının 75 milyona yükseldiği aktarıldı. Geçtiğimiz hafta ise resmi bir açıklama ile 100 milyon şarkının geri kaldığı duyuruldu. Alanın lideri Spotify ’ın ise en son açıklanan bilgilere göre fihristinde 85 milyondan fazla şarkı yer alıyor.

Apple Music bundan evvel de bir zam haberiyle ses getirmişti. Uzun bir süre boyunca servise abone olmak için Türkiye ’de aylık en az 13,99 TL vermeniz gerekiyordu. Şayet öğrenciyseniz maliyet 6,99 TL ’ye düşerken, aylık 20,99 TL ’lik bir aile koliyi de etkin olarak sunuluyordu. Daha sonra ise bu kolilere ve maliyetlere zam geldi.

Şu an talebe kutuyu aylık 9,99 TL seviyesinde yer alıyor. Basmakalıp bireysel abonelik ise artık aylık 19,99 TL seviyesinde. Aile kutuyu ise aylık 29,99 TL‘ye yükselmiş gidişatta. Spotify Türkiye ’nin maliyetleri ise uzun zamandır sabit kalmaya devam ediyor. Spotify için aylık bireysel koli maliyeti aktüel olarak 17,99 TL seviyesinde. Aile kutuyu için aylık 29,99 TL verilmesi gerekiyor. Spotify ’ın talebe kutuyu ise aylık 8,99 TL seviyesinde yer alıyor.

Kullanıcılara bir aylık ücretsiz sınama sürümü sunan Apple, Spotify ’dan değişik olarak yüksek nitelikli ses tecrübeyi getiriyor. Apple Music için aktüel abone sayısı bilinmiyor. Apple abone sayısını paylaşmayı seçim etmiyor.

Apple Music detayları yanında bu da alakanızı çekebilir: L ’Oreal firmasından 2023 ’te gelecek evde saç boyama makineyi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.