Goodyear, SightLine lastik teknolojisi ve Gatik iş birliği dikkat çekti

16.01.2023
13
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Goodyear, SightLine lastik teknolojisi ve Gatik iş birliği dikkat çekti

Dünyanın en büyük lastik üreticileri arasında yer alan Goodyear, SightLine lastik teknolojisi ile bir Gatik iş birliği yaptı.

Goodyear ve özerk kamyonlarla dağıtım hizmeti veren Gatik, daha tehlikesiz ve sürdürülebilir taşımacılığa müteveccih ehemmiyetli bir çalışmaya adım attı. Bu mevzuda işletme şunları aktardı: “Çalışma kapsamında Goodyear SightLine teknolojisi ile kuvvetlendirilmiş uslu lastiklerin lastik-yol sürtünme potansiyelini doğru bir biçimde hipotez edebileceği ve Gatik ’in otomatik sürüş sistemine ADS hakikat zamanlı balaka sağlayabileceği ispatlanmış oldu. Bu proje, taşıt güvenliğini ve performansını yükseltmeye takviyeci olabilecek kritik bilgiler sağlayarak, bir lastiğin sunabileceği verimi ve Gatik ’in B2B kısa mesafe pazarındaki alıcıları için bereketliliği ve değeri artıracak.

Goodyear ve Gatik, kısa bir vakit önce Kanada ’da, lastik sensöründen elde edilen balakaların devamlı ölçümü yoluyla yol sürtünmesi idrak etme marifetlerini devreye aldı; bu balakalar öteki taşıt bilgileriyle eşleştirildi ve taşıt performansını optimize etmek için Goodyear ’ın bulut tabanlı patentli algoritmalarına bağlandı. Goodyear ’ın SightLine çözümünden elde edilen sürtünme varsayımları, karlı veya buzlu şartlar gibi düşük yol tutuş şartlarını başarılı bir biçimde tespit edebildi ve bu balakaları Gatik ’in özerk filosuna sunarak Gatik ’in Kanada ’nın zorlu kış abuhavasındaki ticari harekâtları için güvenliği ve performansı artırdı.

Yol sürtünmesi bilgileriyle lastikler daha akıcı, daha tehlikesiz ve daha sürdürülebilir sürüş sağlamaya takviyeci olabilir. Bu, özerk vasıtalar için yol tasarılama ve tehlikesiz sürüş sürati, taşıt süratlenme limitleri ve taşıt takip mesafesi için teklifler sağlama açısından kritik bir balaka olarak öne çıkıyor.

Goodyear SightLine teknolojisi, lastiğin eskime gidişatını, yükünü, şişirme basıncını ve sıcaklığını ölçmek için planlanmıştır. Bunu, hakikat zamanlı yol-hava gidişatı bilgileri ve patentli kauçuk sürtünme modelleri ile birleştirerek lastik-yol sürtünme potansiyelini hipotez eder. Bu balakalara hakikat zamanlı olarak sahip olmak, Gatik ’in filosunun operasyonel tasarım alanı içindeki zorlu şartlara tehlikesiz ve faydalı bir biçimde cevap vermesini sağlıyor. Goodyear ’ın SightLine teknolojisinin özerk sürüş için gelecekte mucizevi tesirleri olsa da bu sene Goodyear ’ın Goodyear SightLine teknolojisini günümüz mobilite pazarına anında fayda sağlayacak belirli orijinal donanım taşıtlarına da yerleştirmesi bilave ediliyor.”

Goodyear ’ın Global Harekâtlar ve Teknolojiden Mesul Kıdemli Başkan Takviyecisi Chris Helsel, mevzuda “Lastik, taşıtın yere temas eden tek parçasıdır ve bu yeni bilgi karışıklığı seviyesi, vasıtaya hayati balakaları ileterek güvenliği ve performansı artırabilir. Bu, lastiği sadece temel, ananesel vazifesini yerine getirmekle kalmayıp aynı zamanda yeni bilgi ve balakaların bir bağlantı noktası olacak biçimde geliştirmeye müteveccih bir başka adımdır” dedi.

Gatik ’in Teknolojiden Mesul Başkanı ve Kurucu Ortağı Arjun Narang ise, “Gatik olarak, alıcılarımıza güvenlik, bereketlilik ve performans mevzularında sektör standartlarını yükseltmeye devam eden bir çözüm sunmaya kendimizi adadık” dedi ve ilave etti: “Goodyear ’ın çığır açan SightLine teknolojisini kullanmak, bu prensipleri yaşama geçirmemize takviyeci oluyor ve bugün orta kmde daha fazla değer sunmamızı ve güvenliği artırmamızı sağlıyor.”

Goodyear adımları yanında bu da alakanızı çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.