DHL, Türkiye ’de üretilen Ford E-Transit için büyük bir sipariş geçti

05.12.2022
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
DHL, Türkiye ’de üretilen Ford E-Transit için büyük bir sipariş geçti

Ford Otosan tarafından Kocaeli Fabrikaları ’nda üretilen Ford ’un bütün elektrikli ilk ticari modeli Ford E-Transit için DHL büyük sayılacak bir sipariş geçti.

DHL, bugün yapılan bültene göre filosuna 2.000 adet Ford E-Transit ekleme konusunda Ford ile uyuşmaya vardı. 2023 ’şan sonuna kadar teslim edileceği aktarılan bu taşıtlar, DHL ’in sıfır emisyonlu bir filo oluşturmak için ayırdığı 7 milyar euroluk yatırımın bir parçası konumunda yer alıyor. Şimdiden bazı vasıtaları teslim almaya ve kullanmaya başladığı aktarılan DHL, bu modelleri ABD yanında Avrupa merkezli bazı pazarlara da götürecek. Filosunda şu an bütün 27 binden fazla elektrikli taşıma taşıtının olduğu aktarılan DHL, Ford ’dan ilerleyen yarıyılda daha fazla elektrikli Transit alabilir. Bunun sinyali şimdiden veriliyor.

DHL, elektrikli vasıtalara uzun süredir alaka duruyor. Misalin DHL Express uzun süre evvel sıfır emisyon stratejisi doğrultusunda Fiat Professional ile iş birliğine gitmiş ve Fiat ’ın yeni E-Ducato elektrikli hafif ticari taşıtının ilk 100 adedini satın aldığını duyurmuştu. Bu ticari taşıtlar, yüzde 100 elektrikli olmanın yanı sıra yüksek kapasiteleri ve uzun batarya ömürleri ile öne çıkıyor.

Toplam erimi 200 kmyi aşan E-Ducato, adrese teslim lojistiğe çok uygun bir seçenek sunuyor. DHL Express, bir süre evvel DPDHL Group tarafından uygulamaya konan Sürdürülebilirlik Yol Haritası ’na paralel olarak 2030 senesine kadar Avrupa ’daki filosunda 14 binden fazla elektrikli vasıtaya yer vererek karbon salımını eksiltmeyi hedefliyor.

Taşıma sürecinin elektrikli hale getirme konusunda başka isimler de bulunuyor. Misalin kısa süre evvel pizza devi Domino ’s, filosuna çok sayıda elektrikli otomobil ilave etti. Geçtiğimiz yarıyılda ise alışveriş devi Amazon, Rivian ile bütün 100 bin elektrikli taşıtı kapsayan bir uyuşma yapmıştı.

Ford E-Transit ve DHL adımı yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.