House of the Dragon için ikinci sezon çok uzun süre beklenecek

02.02.2023
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
House of the Dragon için ikinci sezon çok uzun süre beklenecek

Game of Thrones ile bağlantılı ses getirmeyi başaran House of the Dragon dizisi için sezon finali kısa vakit evvel yapılmıştı.

Yüzüklerin Efendisi: Efor Yüzükleri sonrasında final yapan yeni Game of Thrones dizisi House of the Dragon, geçtiğimiz ay yapılan açıklamaya göre kesin olarak ikinci sezonuyla ekranlara gelecek. Ancak ikinci sezonun çıkışı netlikle çabuk olmayacak. Yapılan açıklamalara göre dizi 2023 senesini tamamen boş geçecek. Bu bağlamda ikinci sezon yüksek olasılıkla 2024 ’şan ilk çeyreğinde ya da ikinci çeyreğinde ekranlara gelecek. Hatta yeni sezon için 2024 ’un sonunu bilave etmek vaziyetinde bile kalabiliriz.

Bu büyüme elbette üzücü görünüyor. Yeni sezon için bir seneden fazla bilave edilecek olması fanların hiç güzeline gitmiyor. Dizinin şu an halen kaç sezon süreceği de bilinmiyor. Ancak HBO ’nun büyük ses getiren diziyi en az beş sezon devam ettireceği düşünülüyor.

Bu dizi George R. R. Martin ’in Fire and Blood yapıtı üzerine kuruluyor. Bizleri ana Game of Thrones dizisinden çok daha daha önceki yarıyıla götüren içerik, Targaryen ailesine odaklanıyor. Dizi hakkında geçtiğimiz haftalarda bir açıklama yayınlayan George R. R. Martin, içeriğin bu tempoda en az dört sezon sürmesi Sezon başı 10 bvefat üstünden gerektiğini belirtmişti.

Ünlü yazar hikâyenin ancak dört sezonda bağlanabileceğini düşünüyor ve bu büyük de bir sürpriz olmuyor. House of the Dragon için geçtiğimiz sene de bazı açıklamalardan bulunan George R. R. Martin, gördüğü bazı bvefatlar ve görüntülerden aşırısıyla beğendiği aktarmıştı.

George R. R. Martin gelinen son noktada içeriği, diziyi idareyenleri ve oyuncuları oldukça beğeniyor. Dizi genel olarak izleyiciler arasında da hoşlanılıyor. İçerik üzerinde çalışan herkesi tebrik eden yazar, Game of Thrones âlemini HBO ile ortak çalışmalar yaparak daha da büyük hale getirecek.

House of the Dragon dizisi yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.