Samsung, SDC 2022 ’de en son yenilikleri paylaştı

19.06.2023
4
Okuma Süresi: 9 dakika
A+
A-
Samsung, SDC 2022 ’de en son yenilikleri paylaştı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, SDC 2022 kapsamında geliştiriciler ve içerik üreticilerle en son yenilikleri paylaştı.

Samsung Developer Conference SDC 2022 kapsamında yapılan bültenler hakkında şirket kendisi şunları aktardı: “Samsung, faallik kapsamında; daha yalın bir alıcı tecrübeyi sunacağı ‘Sakin Teknoloji ’ adlı vizyonunu ilk defa SDC 2022 faalliğinde duyurdu. İşletme, bağlantılı tecrübelere dayalı bir platform olmanın ötesinde artık daha uslu yaşam stillerini olası kılan bir platforma dönüşen yeni SmartThings vizyonunu da tanıttı. 

Samsung, yeni ‘Sakin Teknoloji ’ vizyonu ile doğrudan bir tecrübeye odaklanıyor

Samsung ’un ‘Sakin Teknoloji ’ perspektifiyle çalışan makineler, montaja gerek kalmadan aynı anda bir arada çalışarak, kullanıcıların doğrudan tecrübe evresine geçmesini sağlıyor. Samsung bu vizyonu yaşama geçirmek için SmartThings platformu ve bağlantılı hizmetlerini yine planladı. 

Hub EverywhereSmartThings EnergySmartThings Pet ve SmartThings Cooking gibi uslu ev işlevlerinin tamamını işitsel ve görsel bilgiyle çalışacak biçimde entegre etti. Samsung ayrıca, uslu ev aydınlatma sistemlerinin müzikle eşleşebilmesini sağlamak üzere Philips Hue ile bir iş birliği de gerçekleştirdi.

Bağlantılı ev tecrübelerini iş ortakları ile dönüştürmeye devam ediyor

Tüm bunların yanında Samsung ve Google Matter aygıtlarında çoklu idareyici özelliği oluşturarak kullanıcıların aygıtlarını platformlar arasında bulmasını ve bağlamasını da kolaylaştırıyor. Bu iş birliği, önümüzdeki yarıyılda bağlantılı ev tecrübelerine daha fazla makinenin ve kullanıcının dahil olmasını sağlayacak.

Sesli Asistan Platformu Bixby ile SmartThings arasında, geliştiricilerin daha iyi sesli komut ve kullanıcı arabirimi tecrübeleri oluşturmaları için entegrasyon da sağlandı. Samsung ’un kendi sesli asistan platformu Bixby, Galaxy aygıtlarını tek tek hakimiyet edebilen bir Suni Zihin çözümü haline geldi. Yeni Bixby Home Studio sayesinde geliştiriciler artık SmartThings platformu için değişikleştirilmiş özel tecrübeler oluşturabilecek. 

Samsung, uslu ev sistemleri planlamaya devam ederken, Galaxy makinelerinin birbirini gözetmesini sağlayan yeni bir güvenlik paradigması da geliştirdi. Galaxy aygıtlarından TV ’lere ve ev aletlerine kadar aygıt ekosisteminin tamamını gözeten Samsung Knox Matrix, blok zinciri tabanlı özel bir platform olarak öne çıkıyor. Kullanıcılar, güvenlik sarihlerini tarayan, aktüellemeleri öneren ve güvenliği had safhada yakalamayı sağlayan yeni Güvenlik ve saklılık teftiş panosu üzerinden kendi şahsi saklılık ayarlarını yapabilecek. 

Samsung ’dan daha iyi bir kullanıcı tecrübeyi için şahsileştirilmiş çözümler

Samsung ’un kendi uslu TV ve mobil aygıtlarında kullanılabilen fiyatsız, TV ve video FAST izleme platformu Samsung TV Plus ’ın izleyici oranı bir sene içinde yüzde 100 ’e arkasıydı. Platform üzerinde bu yılsonuna kadar toplam üç milyar saatlik izleme zamanına erişilmesi öngörülüyor. Samsung TV Plus, tuttuğu bu ivmeyi daha ileri taşımak için Lionsgate ve Vice Media ile yaptığı iş birlikleriyle hizmet kapsamını daha da genişletti.

Böylece, izle-öde sistemiyle 8K video özelliğini de kullanıcılara sunmaya başladı. Samsung TV Plus, 24 ülkeden 1600 ’nam üzerinde kanal rakamıyla, inanılmaz bir içerik spektrumu sağlamak üzere yine planlandı. Platform ayrıca, yayın birleştirmeyle reklam gösteriminin her zamankinden daha da kolaylaştığı, hatasız reklam tecrübesinde biltihapçı sınıf bir seçim olma özelliği taşıyor.

Samsung uslu TV ’ler NFT dayanağı ve daha birçok özellikle ile entegre gelişiyor

Samsung ’un 10 sene evvel pazara sunduğu Tizen işletim sistemi OS ise sınıfının en iyi kullanıcı tecrübesini yaşatıyor. Samsung Gaming Hub ise Xbox, NVIDIA GeForce NOW, Utomik ve Amazon Luna gibi sektör lideri iş ortakları tarafından sağlanan oyunlara Samsung Uslu TV ’ler üzerinden daha kolay ulaşım sağlıyor.

Samsung Gaming Hub, ekipman ve yazılımdaki uzmanlığı bir araya getirerek, Samsung Uslu TV ’lerde reyin oynamayı daha çekici bir tecrübe haline getirmek için Suni Zihin Takviyeli Yükseltme ve çoklu görev gibi özelliklerle entegre edildi. 

Samsung ’un işletim sistemi Tizen OS ’nin kapsamı da NFT dayanağı sunmak için Arkası Token, laCollection ve Nifty Gateway gibi ortaklarla genişliyor. İşletme, B2B alıcıları ve geliştiricilerine müteveccih olarak da içeriklerin birden fazla yerde senkronize edilmesini sağlayan Syncplay gibi B2B API ’leri sunmaya devam ediyor. Samsung ayrıca, Tizen işletim sisteminin desteklendiği uslu TV ’lerde HDR10+ azami niteliğindeki içeriklerin görüntülenmesini sağlayan yeni içerik dönüştürme çözümü MUTLAK‘ı da hizmete açtı.

Son olarak piyasaya sürdüğü yeni One UI 5 kullanıcı ara suratıyla Samsung, kullanıcılara makinelerinin görünümünü kolayca şahsileştirme serbestliği sunarken, üretkenliği artırarak makineler ve platformlar arası da hatasız bir tecrübe vadediyor. One UI 5 ara suratı, yeni Modlar ve Rutinler özelliği sayesinde daha şahsileştirilmiş tecrübeler sunabiliyor.

Kullanıcılar, uslu saatlerde dahil One UI 5 ara suratına sahip tüm aygıtlarında birden fazla görseli aynı anda görüntüleyen Enerjik Kilit ekranı oluşturabiliyor. Bixby Voice, yeni Bixby Text Call özelliği ile artık aramaları kullanıcılar ismine cevaplayabiliyor. Yazılan iletileri arayan şahısla paylaşabiliyor ve kullanıcıların yazdığı metni doğrudan seslendirebiliyor.

One UI 5, sağlık ve enerjiklik takibi için yeni çözümler de sunuyor. Geliştiricilerin Galaxy Watch ’taki BioActive Sensörden faydalanan uygulamalar oluşturmasına imkân tanıyan Samsung Privileged Health SDK SDK: Yazılım Geliştirme Kiti de bunlar arasında bulunuyor.

Samsung Ar-Ge Ekibi, gelecek için yeni araştırmalar ve yatırımlara devam ediyor

Samsung Ar-Ge Ekibi, inovasyon ve sarih iş birliğiyle dolu daha iyi bir geleceğe müteveccih çalışmalarını sürekli sürdürüyor. Ar-Ge Ekibi, robot kol manipülasyon kodunu GitHub üzerinde kullanıma sunarak akademisyen, analist ve geliştiricilerin robotik manipülasyon alanında yeni fikirleri araştırmasına katkı sağlıyor.

Ekip, Galaxy Watch5 ’te sunulan özellikler sayesinde, kalp sıhhati, stres, kan basıncı, akciğer sıhhati ve sinirbilimi gibi alanları keşfedecek üniversiteler ve sağlık müesseseleri ile iş birliği yapıyor. Böylelikle, önde gelen sağlık alanlarında yapılan araştırmalara sürat kazandırarak yeni büyümeleri besleyebilecek beceriksizsiz bir SDK yazılım geliştirme kiti sunuyor.”

Samsung Electronics Başkan Takviyecisi ve Aygıt Tecrübeyi Bvefatı Başkanı ve CEO ’su Jong-Hee JH Han ise mevzuyla alakalı değerlendirmesinde, “Samsung olarak aygıtlarımızı, platformlarımızı ve hizmetlerimizi daha sade ve kullanışlı olacak biçimde geliştirmeye devam ediyoruz. Bugün, iş ortaklarımız ve geliştiricilerle yaptığımız iş birliklerini daha da ileri taşıdığımız çalışmalarımızı paylaşmak bizleri yüceltiyor.

Teknolojiler daha girift hale gelmeye devam ederken, kullanıcıların kendileri için daha ehemmiyetli olan şeylere odaklanabilmesini sağlamak emeliyle yaşamı kolaylaştırmanın, daha iyi ve elastik bağlantılı özellikler sunmanın yeni yollarını aramaya devam edeceğiz.” dedi.

İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 böyle üretilip test ediliyor

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.