Togg Gemlik fabrikasının açılışı YouTube ’da canlı yayınlanacak

17.02.2023
24
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Togg Gemlik fabrikasının açılışı YouTube ’da canlı yayınlanacak

Togg tarafından geliştirilen ilk yerli araba modeli ve aşırısı için kurulan Gemlik fabrikası bugün resmen açılıyor.

1.200 ’den fazla çalışana sahip olan Togg işletmeyi, uzun zamandır inşaat süreci devam eden Gemlik fabrikasını bugün saat 18.00 haysiyetiyle açıyor. Bu açılış merasimi televizyon kanalları yanında dolaysız olarak alttaki ya da buradaki YouTube irtibatı üzerinden de takip edilebilecek. Kaçıranlar için kurulan bu fabrika içerisinde ilk olarak tamamen elektrikli Togg SUV C-SUV modelinin imalini reelleştirecek. Sene bitmeden seri yapıma alınması beklenen ilk tamamen elektrikli taşıt, 2023 ’şöhret ilk çeyreğinde satışa ve yollara çıkarılacak.

Togg daha sonra ürün gamına ayrıntılarına burada yer verdiğimiz bir sedan taşıt ilave edecek. Hali Hazırda net tarih yok ancak elektrikli sedan modelin 2024 senesinde ya da 2025 ’te gelmesi mümkün durumda.

C-SUV vasıtanın merak edilen maliyeti yüksek olasılıkla bugün belirli olmayacak. Ancak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, geçtiğimiz hafta Togg SUV ’un maliyeti hakkında gelen bir suale “Başından beri de aynı şeyi söylüyoruz. Öğreniyorsunuz bu bir özel sektör yatırımı. Burada işletmenin bir maliyet siyaseti var.

Başından beri şunu söylüyorlar. ‘Biz piyasaya C sınıfı SUV bir taşıtla çıkacağız. Dolayısıyla aynı segmentteki başka bir deyişle C sınıfı SUV segmentindeki içten yanmalı, benzinli dizel vasıtalar hangi maliyetten satılıyorsa biz o maliyet marjından piyasaya gidip rekabetçi olacağız ’. Başından beri söyledikleri bu.

Togg, ilk modeli C SUV için renk alternatiflerini duyurdu

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.