İddialı özellikleriyle Asus ROG Phone 6D serisi tanıtıldı

15.04.2023
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
İddialı özellikleriyle Asus ROG Phone 6D serisi tanıtıldı

Teçhizat pazarının en ehemmiyetli adlarından olan Asus, mobildeki ürün gamını büyütüyor. Bu sefer Asus ROG Phone 6D acelesi geldi.

Bugün karşımıza Asus tarafından bütün olarak Asus ROG Phone 6D ve Asus ROG Phone 6D Ultimate çıkarıldı. Dolaysız olarak oyuna odaklanan telefonlar, dikkat çekici bir arka kısma sahipler ve yatayda reyin oynamayı basitleştirecek kalınlıkta çerçeveler taşıyorlar. Teknik olarak baktığımız zaman bir sürpriz karşımıza çıkıyor ve telefonlarda Snapdragon 8 Gen1 Plus değil MediaTek Dimensity 9000 Plus harekâtçı yer alıyor. Bu harekâtçı standart 6D modelinde 16 GB RAM + 256 GB depolama ile, 6D Ultimate modelinde ise 16 GB RAM + 512 GB depolama ile kombinlenebiliyor.

Asus ROG Phone 6D Ultimate, artta yer alan AeroActive Portal ismi verilen özel bir bvefat ile fark yaratıyor. Bu motorize bir kapak ile gelen hemen altta görebileceğiniz bvefat, telefonun artta işletmenin harici fan çözümü AeroActive Cooler 6 bağlandığı zaman açılıyor ve yüksek bir soğutma performansı getiriyor. Bu sayede harekâtçı kesintisiz olarak maksimum seviyede tutulabiliyor.

Ortak olarak kullanılan 6,78 inç 165 Hz HDR10+ dayanaklı OLED ekranları ile akıcı bir görsel tecrübe sunan telefonlar, 12 megapiksel selfie kamerası taşıyor. Arkada ise 50 megapiksel ana + 13 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel makro kameraları bir araya geliyor. 65W süratli şarj dayanaklı 6.000 mAh batarya üzerine kurulan telefonlar, Bluetooth 5.3 dayanağına ve 3.5mm kulaklık girişine sahipler. Standart 6D için takribî 900 dolar maliyet belirleyen Asus, 6D Ultimate için 1.300 dolar gibi çok yüksek bir seviyeye çıkıyor.

Bu arada işletmeden özel “Batman Edition” versiyonları da gelmiş gidişatta. ROG Phone 6D ve ROG Phone 6 için hazırlanan Batman ’e özel bir kutu içeriği ve teması taşıyan telefonlar, tasarım ayrıntıları haricinde teknik olarak bir fark taşımıyorlar.

Batman kolinin kutu içeriğinde yer alanlar

Asus ’un telefonların ne yazık ki uzun senelerdir Türkiye pazarına getirilmiyor. Bu açıdan yeni modellerin de resmi Türkiye serüveni olmayacaktır. Asus ’un hemen hemen tüm öteki ürünleri Türkiye ’de rahatlıkla bulunabilirken, telefon tarafında neden bir geri dönüş yapılmadığı bilinmiyor.

Asus ROG Phone 6D acelesi yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.