Twitter, “mavi onay rozeti” satışına çok yakında başlıyor

13.01.2023
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Twitter, “mavi onay rozeti” satışına çok yakında başlıyor

Elon Musk tarafından bütün 44 milyar dolara satın alınan Twitter için mavi onay rozeti “Blue” koliyi altında fiyatlı hale geliyor.

Elon Musk, çok muhtemel değil ancak kaçıranlar için geçtiğimiz günlerde daha evvel aylık 4,99 dolar olan Twitter Blue aboneliğinin bundan sonra aylık 8 dolar olacağını duyurdu. Bu aboneliğin içerisinde artık “mavi onay rozeti” de olacak. Yakında başlayacak gibi görünen yeni yarıyılda parayı veren herkes mavi onay rozeti alabilecek, daha evvel mavi onay rozeti olanlar da bunu gözetmek ismine aylık 8 dolar vermek zorunda kalacak.

İşte bu yeni koli, ortaya çıkan son balakalara göre ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda merkezli olarak kullanıma sunulacak. Yeni Blue koliyi bu ülkelerde “7 Kasım” tarihinde 8 dolardan satılacak, 8 doları ödeyen herkes rastgele bir kimlik doğrulaması gerekmeksizin “mavi onay rozeti” alabilecek.

Bu vaziyet gerçekten çok makûs görünüyor ve hiçbir biçimde anlamlı bulunmuyor. Evet, Musk daha fazla para kazanmak istiyor ancak mavi onay rozetinin bu biçimde sorgusuz sorusuz satılması, büyük meselelere yol kalemtıraş gibi duruyor. Bu surattan Musk ’ın kendi “onaylı” kopyaları bile patlama görecek, vaziyetten dolayı dolandırılan / aldatılan şahıslar karşımıza çıkacak.

Blue kutusunun maliyeti ülkelere göre farklılık gösterecek. Bu mevzuda Elon Musk dolaysız olarak şunu söylemişti: “Satın alma eforu paritesine göre ülkeye göre özel maliyet uygulanacak.” Bu açıklama üzerinden de anlaşılabileceği üzere 8 dolarlık Blue koliyi Türkiye ’de dolaysız kur çarpımı ile aylık 150 TL ’ye satılmayacak. Türkiye ’ye özel maliyet uygulanacak, burada yüksek olasılıkla 40-50 TL arasında bir abonelik fiyatı karşımıza çıkacak.

Twitter ve mavi onay rozeti büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.