Amazon yeni ürünlerini tanıttı; dikkat çeken donanımlar bir arada

19.03.2023
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Amazon yeni ürünlerini tanıttı; dikkat çeken donanımlar bir arada

Alışveriş devi Amazon, tertip edilen aktiflik kapsamında birçok yeni ekipman ürünşöhretin üzerindeki perdeyi kaldırdı.

Amazon, 2022 ’nin ekipman aktifliğine yeniden birçok değişik ürün sığdırdı. Şirketin aktiflikte tanıtılan her ürünü fazla dikkat çekici değildi. Ancak elbette bazı öne çıkan ürünler oldu. Misalin bunlardan birisi yeni e-kitap okuyucu Kindle Scribe oldu. Özel kalemi dayanağı da veren kullanışlı ürün, 10,2 inç boyutunda enerji sarfiyatı çok düşük elektronik mürekkep ekran üzerine kuruluyor. 339 dolarlık başlangıç maliyeti olan model, 16 GB, 32 GB ya da 64 GB dahili depolama ile alınabiliyor.

Kullanıma da bağlı olarak 12 haftalık bir batarya ömrü bulunan Kindle Scribe yanında Amazon Halo Rise da dikkat toplayan ürünler arasında yer aldı. Esasta bir alarm olan Halo Rise, taşıdığı sensörleri ile bireylerin hareketlerini Uyurken takip edebiliyor. Bu sayede model rastgele bir kamera kullanmadan iyi biçimde uyku tahlili gerçekleştirebiliyor. Aynı zamanda bir ışık da olan suni zekâ temelli ürün, yurt dışında 140 dolarlık maliyete sahip.

Echo Studio için beyaz renk alternatifi duyuran, öteki Echo hoparlör modellerini de geliştiren Amazon, aktiflikte verilen bilgiye göre BMW ile bir ortaklık kurmuş vaziyette. Bu ortaklık kapsamında BMW ’nin otomobilleri için Alexa temelli bir dijital asistan geliştirdiği duyurulmuş vaziyette.

Yeni Echo Auto ile Alexa ’yı daha minik bir formda taşıtların içerisine yerleştireceğini de duyuran Amazon, öteki şirketleri üzerinden bazı motorlu yapıdaki güvenlik kameraları da tanıttı. Echo Dot ’ların bazılarını aynı zamanda bir WiFi genişletici haline getiren Amazon, geçtiğimiz sene tanıttığı robot modeli Astro için de yeni özellikler / kabiliyetler getirdiklerini duyurdu.

Yeni Fire TV ürünleri ile televizyonları uslandırmak ismine taze çözümler ortaya koyan Amazon, The Fire TV Omni adlı bir QLED TV modeli de tanıttı. Bu 4K TV modelinin 65 inç için 800 dolar, 75 inç için 1.100 dolar satış maliyeti bulunuyor.

Amazon tarafından tanıtılan bu yeni ürünlerin yüksek olasılıkla hiçbiri yakın zaman içerisinde Türkiye ’de resmi olarak satılmayacak. Ancak şirket son yarıyılda Türkiye pazarına büyük yatırımlar yapıyor. Bu açıdan işletmenin kendi teçhizatları Türkçe Alexa dayanağı ile beraber 2023 ’te Türkiye pazarına giriş yapabilir.

Yeni Amazon ürünleri bu da alakanızı çekebilir: Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 böyle üretilip test ediliyor

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.