Instagram, “anekdotlar” özelliğini Türkiye ’de kullanıma sundu

30.12.2022
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Instagram, “anekdotlar” özelliğini Türkiye ’de kullanıma sundu

Sosyal medyanın en ehemmiyetli platformlarından Instagram, kullanıcılar ile olan etkileşimi artırmak ismine “anekdotlar” özelliğini kullanıma aldı.

Instagram için geçtiğimiz hafta yapılan bulgularda “dolaysız iletiler” kısmına ilave edilecek “anekdotlar” bvefatı ortaya çıkmıştı. İşte bu özellik bugün Türkiye dahil birçok pazarda kullanıma sunuldu. Bu bvefat sayesinde yalnızca takip ettiğiniz takipçilerin ya da “yakın dost” olarak ilave ettiğiniz şahısların görebileceği 60 kişiliğe kadar yazılı anekdotlar paylaşabiliyorsunuz. Bu altyapı özelinde işletme, “Bir anekdot bıraktığında şahıslar bildirim almayacak. Şahıslar anekdotunu 24 saat boyunca görebilir ve bir iletiyle yanıtlayabilir.” açıklamasını yapıyor. Çok fazla kullanılacak gibi durmayan özellik, yeniden de kendisine has bir kullanıcı kitlesi yakalayabilir.

Instagram için kısa zaman evvel de iki değişik yenilik duyurulmuştu. Bu yeniliklerin ilki, içerik giderekme dayanağı oldu. Bu çok uzun zamandır bilave edilen ve geç kaldığı Mosseri tarafından da kabul edilen özellik, en sonunda herkes için faal ediliyor. Bu sayede Instagram içerisinde daha sonra otomatik olarak yayınlanacak biçimde içerik konulabilecek. Burada 75 gün sonrasına kadar resim ve video zamanlanabilecek.

Bu arada işletme Instagram ’ın internet tarayıcıları üzerinden web ulaşılan versiyonunu da aktüellediklerini belirtiyor. Birçok kullanıcıda 1-2 haftadır sarih olan ancak artık herkese gelen yeni arayüz tasarımı, çok daha çağdaş görünüyor. Yeni tasarımda tüm ehemmiyetli menüler solda bir araya geliyor, uygulamadaki hemen her özellik kullanıcılara sunuluyor.

Instagram tarafından geliştirilen yeni özellikler yanında bu da alakanızı çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.