Yüzüklerin Efendisi: Efor Yüzükleri için sezon finali yapıldı

30.11.2022
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Yüzüklerin Efendisi: Efor Yüzükleri için sezon finali yapıldı

Amazon tarafından büyük bir bütçe ile hazırlanan Yüzüklerin Efendisi: Efor Yüzükleri için ilk sezon sona erdi.

Alışveriş devi Amazon ’un Prime Video özelinde 500 milyon dolardan fazla devasa bir bütçe ve beş seneye yakın bir zaman tüketerek hazırladığı Yüzüklerin Efendisi dizisi, The Lord of the Rings: The Rings of Power ya da Türkçe karşılığıyla Yüzüklerin Efendisi: Efor Yüzükleri, bugün itibarıyla ilk sezona noktaya koydu. Bugün “Alaşım” ismine sahip 8. bvefat “Bcerahatçi Sezon Finali. Yeni ittifaklar kurulur” açıklaması ile yayınlandı. Peki sonrası?

Bir kesim tarafından çok beğenilen, bir kesim tarafından ise gerçekten fantastik seviyede tenkit etilen dizi, uzun soluklu bir içerik olacak ve ikinci sezon da kesin olarak gelecek. Geçtiğimiz hafta dinlediğimiz kadarıyla dizinin ikinci sezon çekimleri 7 Ekim tarihinde başlayacak. Daha sonra ortaya çıkan resmi bir bilgiye göreyse ikinci sezon üzerinde “birkaç yıl” çalışılacak. Bu balaka dolaysız olarak dizinin showrunner ’larından birisi olan Patrick McKay ’den geliyor. Bu açıklama ikinci sezonun yüksek olasılıkla 2024 ’nam yaz ayına kalacağına işaret ediyor.

Dizi, kaçıranlar için J. R. R. Tolkien ’in The Hobbit ve The Lord of the Rings kitaplarındaki hadiselerden binlerce sene evvelini anlatıyor ve Orta Dünya tarihinin epopelere mevzu olan İkinci Çağ ’ındaki efsanevi kahramanları ilk defa ekrana getiriyor. Amazon ’un dizi için kendi tanıtımı ise şöyle:

“İzafi bir barış yarıyılından başlayarak, Orta Dünya ’ya geri dönen makûslukla yüzleşen bir dizi kişiliği izleyeceğiz. Dumanlı Dağlar ’ın en karanlık derinliklerinden Lindon ’un cafcaflı ormanlarına, isme kraliyeti Númenor ’dan, haritanın en uzak noktalarına kadar tüm bu diyarların ve şahsiyetlerin kendileri yok olduktan çağlar sonra bile andırılacak epopeler yaratmasına şahit olacağız.”

Dizide Robert Aramayo, Morfydd Clark, Maxim Baldry, Cynthia Addai-Robinson, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman ve Epilepsi Zwangobani gibi oyuncular yer alıyor.

Yüzüklerin Efendisi: Efor Yüzükleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Netflix ’in son yarıyıldaki en popüler filmi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.