Şık tasarımlı Huawei Vision Glass VR gözlük tanıtıldı

19.12.2022
12
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Şık tasarımlı Huawei Vision Glass VR gözlük tanıtıldı

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, hazırladığı giyilebilir teknoloji ürünleri arasına bu sefer Huawei Vision Glass VR gözlük modeline ilave etti.

Huawei Vision Glass VR gözlük modeli, pazarın en şık alternatifleri arasında yer alıyor. The 2022 World VR Industry faalliği kapsamında görücüye çıkarılan ürün, uslu telefonlara bağlanıp kullanılması için geliştirilen bir alternatif konumunda. Bünyesinde iki adet 1920×1080 piksellik micr0-OLED 120 Hz ekran yer alan ürün, bireylerin gözleri önüne 120 inç boyutunda bir sanal ekran çıkarıyor. Bu açıdan dizi, video ve film izleme için hoş görünen ürün, aktarıldığı kadarıyla DCI-P3 ’nam yüzde 90 ’ını içeriyor. Böyle bir ürün için bu renk doğruluğu aşırısıyla yeterli görünüyor.

Ekranları için 480 nit parlaklık kıymeti açıklanan Huawei Vision Glass VR gözlük modeli, TUV Rheinland sertifikası üzerinden göz sıhhatine iyi bakıyor ve göz bozukluklarına karşı geniş optik ayarlama dayanağı getiriyor. Yerleşik olarak hoparlör taşıyan ürün, söylendiği kadarıyla eforunu tamamen bağlandığı makineden alıyor. Bu sayede hafif olan model için henüz bir satış maliyeti açıklanmıyor. Ancak bir telefon, tablet ya da PC ’ye bağımlı bir ürünnam bağımsız çözümlerden çok daha ucuz olacağı hipotez ediliyor.

Yurt dışında 14 Kasım tarihinde ön siparişe açılan Vision Glass VR gözlük modeli, ileride Türkiye ’de de satılabilir. Şayet oranla uygun maliyetli olursa böyle bir ürün Türkiye pazarında gerçekten çok dikkat çekebilir.

Huawei Vision Glass VR gözlük yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.