Windows 11 ’in iCloud resim entegrasyonu başladı

30.12.2022
2
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Windows 11 ’in iCloud resim entegrasyonu başladı

Apple ve Microsoft geçtiğimiz ay hoş Windows adımları duyurdu. Bunlar arasında bir iCloud resim entegrasyonu da vardı.

Microsoft ve Apple ’ı bir araya getiren faydalı bir özellik daha kullanıma sunuluyor. Bu bağlamda iCloud resim arşivleri dolaysız olarak Windows 11 işletim sistemine entegre ediliyor. Bugün belirli bir kitleye açılan altyapı, Microsoft tarafından yapılan resmî açıklamaya göre ay sonunda herkes tarafından kullanabilecek. Bu destek sayesinde bireyler iCloud içerisinde yer alan resimlerine, Windows 11 ’in yerleşik “Resimler” uygulaması üzerinden ulaşım sağlayabilecek. Bu sayede tarayıcı üzerinden ulaşıma ya da ayrı bir uygulamaya gerek kalmayacak. Süreç bu biçimde çok daha efektif olacak.

Yerleşik iCloud takviyesini Windows Insider ’lara bir müddettir sunan Microsoft ’un, geniş çaplı çıkışı ay sonunda Türkiye merkezli olarak da yapması bilave ediliyor. iPhone sahibi olan ancak bir Windows PC kullanan bireyler için Sayısı mucizevi fazla çok kullanışlı olan bu adım, genel olarak çok pozitif karşılanıyor.

Daha evvel de aktardığımız üzere değişik ekosistemler arasındaki bu stil entegrasyonlar, her zaman pozitif karşılanıyor zira kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Kapalı yapısı sebebiyle sık sık tenkit etilen Apple, gelecekte ciddi bir kullanıcı kitlesi kazandığı servisler özelinde daha sarih bir şirket halini alabilir.

iCloud adımı yanında bu da alakanızı çekebilir: L ’Oreal şirketinden 2023 ’te gelecek konutta saç boyama makineyi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.